Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Vazgeç
Ara

Amerika Dil Okulları

Yurdışı eğitim danışmanlarımız sizin için Amerika'da dil eğitimi alabileceğiniz popüler şehirleri bir araya getirdi.

Amerika Dil Okulları

Amerika'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Şehirler

Amerika'da Dil Okulu

Amerika Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amerika Dil Okulları
Yurt dışında dil eğitimi almak, yabancı dili çok daha iyi ve hızlı bir biçimde öğrenmek adına en etkili yöntemler arasındadır. İngilizce öğrenmek için bu dilin anayurtlarından biri olarak kabul gören Amerika’da dil eğitimi almak, oldukça makul bir seçenektir. Anadili İngilizce olan insanlarla pratik yapmak ve bunun yanı sıra belli bir periyot içinde dil okulunda eğitim almak, İngilizceyi rahat bir biçimde öğrenmenizi sağlayacaktır. Dünya çapında prestije sahip eğitim kurumlarının Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu düşünüldüğünde, bu ülkede İngilizce dil eğitimi almanın avantajları elbette yadsınamaz. ABD’de dil okuluna giderken teknoloji, bilim ve sanat gibi pek çok farklı alanda imkanlara kolayca erişirsiniz. Amerika’da dil eğitimi almanın başka bir avantajı ise dil okulunu bitirdikten sonra öğrencilerin lisans ya da yüksek lisans gibi akademik hayatlarına daha öz güvenli bir biçimde devam edebilmeleridir. Amerika’da farklı kültürlerden birçok insanla tanışıp bu kültürleri gözlemleyebilirsiniz. Bir yandan dil eğitimi alırken diğer yandan da Amerika’da iş imkânlarına dair fırsatları yakalayabilirsiniz.

Amerika’da Dil Eğitimi
Amerika’da dil eğitimi almak, birçok uluslararası öğrencinin ilk tercihleri arasındadır. ABD’de her seviyeye, ihtiyaca ve bütçeye hitap edebilecek dil okulundan söz etmek olağandır. Amerika’daki dil okulları belirli bir standarda sahip olmak durumundadır ve sürekli denetlenmektedir. Bu denetim; eğitmenleri, müfredatı, dil okulunun fiziksel ortamını ve öğrencilere dil okulunun verdiği hizmetleri kapsar. ABD, dil okulu seçeneklerinin çeşitliliği ve farklı coğrafyalara dengeli şekilde yayılmasıyla dikkat çeker. Dil okulları genellikle kent merkezlerinde ya da üniversite kampüslerinde yer alır. Dil eğitiminizi tamamladıktan sonra akademik eğitiminize devam etme noktasında önemli bir avantaja sahip olabilirsiniz. Zira yurt dışı eğitimindeki en önemli bariyerlerden biri, dil konusundaki yetersizliklerdir. Farklı düzeylerdeki dil eğitim programları sayesinde, mezuniyet sonrasındaki süreçte de ABD’de iş bulabilir ve bizzat burada yaşamaya devam edebilirsiniz

Amerika Dil Okulu Eğitim Programları
Dil okuluna giderken hangi programa gideceğinizi seçmek, en önemli kararlardan biridir. Amerika’da dil okulu programlarında zaman ve içerik açısından birbirinden ayrılan seçenekler bulabilirsiniz. Kısa süreli bir eğitim alacaksanız, yoğun veya süper yoğun gibi İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. Daha geniş zamanda ve görece daha yavaş ilerleyecekseniz, haftada 15-20 saat ders göreceğiniz genel İngilizce programlarına yönelebilirsiniz. Ayrıca tatilinizi Amerika’da geçirirken seçtiğiniz bir dil okuluna gidebilirsiniz. Amerika’daki dil okulu programlarını, iş İngilizcenizi geliştirmek veya akademik İngilizcenizi ilerletmek için de seçebilirsiniz. Bunun için Amerika’daki dil okullarında iş İngilizcesi ve akademik İngilizce üzerine programlara dahil olabilirsiniz. Öte taraftan tıp ve hukuk gibi özel meslek alanlarında dahi özel olarak dil eğitimi programları bulabilirsiniz. Amerika’daki dil okullarında saydığımız programların haricinde girmek durumunda olduğunuz İngilizce dil sınavlarına yönelik programlar da bulunur. Bu anlamda; IELTS ,TOEFL, TOEİC, Cambridge gibi sınavlara yönelik dil okulu programlarına da kayıt yaptırabilirsiniz.

Amerika’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler
Amerika Birleşik Devletleri’nin yüz ölçümü oldukça büyüktür. ABD’de 50 eyalet bulunur ve bu eyaletlerde yasalar farklılıklar gösterir. Başkenti Washington olan ülkenin birçok şehrine binlerce öğrenci her yıl dil eğitimi almak için gitmektedir. Amerika’nın en popüler dil eğitimi alınacak şehirlerini sıralayalım:

  • New York; bulunduğu eyalet ile aynı adı taşıyan şehirdir ve New York City olarak da ifade edilir. 8 milyon kişiden fazla nüfusa sahiptir ve dünyanın birçok yerinden sürekli ziyaretçiler New York’a gelir. Amerika’nın en büyük şehirlerinden olan New York oldukça fazla biçimde göç de almaktadır. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilerin de en çok tercih ettikleri kenttir.
  • Boston, Massachusetts eyaletine bağlı en büyük şehirdir. Burası tarihin ve modernliğin harmanlandığı bir kenttir. Dil eğitimi almak için ise oldukça iyi bir seçenektir. Dünyanın en iyi kolejlerinden Harvard ve MIT buradadır.  Bilinen kolejlerin yanı sıra oldukça fazla sayıda farklı kolej ve üniversite bulunur. Bu sebeple Bostan’da öğrenci nüfusu oldukça fazladır ve çoğu uluslararası öğrencilerden oluşur.
  • Los Angeles, New York’tan sonra 4 milyona yakın nüfusu ile ABD’nin en kalabalık kentidir. California eyaletine bağlı olan Los Angeles, Hollywood ve Disneyland’e ev sahipliği yapar. Sanatın kalbinin burada attığı gibi sporda alanında NBA takımı olan Lakers ve Clippers gibi takımlar Los Angeles şehrindendir. Göç fazla göçmenin yaşadığı kentte uluslararası öğrenciler rahatlıkla adapte olabilir. İklimi ise oldukça sıcaktır. Burada sahillerin tadını çıkarabilir ve hareketli gece hayatına dahil olabilirsiniz.
  • Miami, Florida eyaletinin ikinci büyük şehridir. Miami bilindiği üzere büyük bir turizm kentidir. Bir yandan da finans ve kültür alanlarında da büyük bir merkezdir. Dünyanın en büyük yolcu limanı olan şehirlerinde biri durumundadır. Burada büyük ölçüde Kübalı, Haitili ve Karayipliler yaşadıkları için İngilizce haricinde İspanyolca da konuşulur. Havanın genellikle sıcak olduğu bu bölge, soğuğu sevmeyen öğrenciler için idealdir.

Bu kentlerin haricinde San Francisco, San Diego, Chicago, Washington, Philadelphia, Houston veya Seattle gibi şehirlerdeki dil okulu seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

Amerika Dil Okulu Fiyatları
Tüm yurt dışı dil eğitimi programlarında ve hatta ülkemizde de olduğu gibi şehirden şehre yaşam maliyetleri gibi okul fiyatları da değişkenlik gösterir. Eğitim programına, derslerin yoğunluğuna ve süresine göre de Amerika’daki dil okulu fiyatları değişebilir. Senenin belli zamanlarında dil okulları, uluslararası öğrenciler için indirim veya kampanyalar düzenleyebilirler. ABD’de dil eğitimi almak istiyorsanız bu konuda hizmet veren  NGGlobal danışmanlık firmasından destek alabilip, güncel fiyatları ve seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Amerika Dil Okulları Konaklama
ABD’de dil eğitimi seçenekleri arasından seçtiğiniz dil okulunun bizzat konaklama seçeneği olabilmektedir. Genellikle dil okulları öğrencilere kendi yurtlarını ilk seçenek olarak sunarlar. Yurtta kalmak istiyorsanız, tek veya birden fazla kişi ile kalma gibi opsiyonlar mevcuttur. Yurtta kalırken ortak mutfaklarda yemek yapabilirsiniz. ABD dil okullarındaki diğer bir konaklama seçeneği ise aile yanında kalmaktır. Aile yanında konaklamada genellikle evin bir odası öğrenciye tahsis edilir. Konaklama fiyatına ek olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçenekleri de dahil edilebilir. Yurtlara göre aile yanında kalırken dil okuluna biraz uzakta kalabilirsiniz. Dilerseniz daha merkeze yakın bir konumda, bütçeniz dahilinde öğrenci evinde kalabilirsiniz.

Amerika Dil Eğitimi ve Çalışma İzni
ABD’de dil okulu öğrenciyken çalışma izni verilememektedir. Amerika’da çalışma izni alabilmek için 9 ayın üzerinde akademik eğitim alınarak verilir. Bu durumda 1 yıllık ABD’de yaşama ve çalışma izni alabilirsiniz.

Amerika’da Dil Okulu Vizesi
ABD’de dil okulunda eğitim almak için çıkarılan vize eğitim süresine ve saatine göre iki çeşittir. Eğer 12 haftadan ve 15 saatten az ders saati bulunuyorsa turistik seyahat vizesi alabilirsiniz. Eğer bu sürelerden uzun bir dil eğitimi alacaksanız o zaman öğrenci vizesi alabilir ve süresini uzatabilirsiniz. Her iki durumda da sizden vize başvurusunda evraklar istenecektir. Vize işlemleri ve için danışmanlık hizmeti alacağınız kurumdan destek alabilirsiniz.

Amerika’da Yaşam Maliyetleri ve Sosyal Hayat
Amerika’da yaşam maliyetleri Avrupa ülkelerine göre daha yüksektir. Ayrıca uluslararası öğrencilerin burada yaşam giderleri kaleminde olan zorunlu sağlık sigortası vardır. Aylık olarak ulaşımınızı sağlayabileceğiniz biletler 90$ civarındadır. Kültürel etkinliklerde sinema bileti 10-15$ civarındadır.  Sosyal yaşamda ise Amerika, son derece gelişmiş bir ülkedir. Kişi başına düşen gelir oldukça yüksektir ancak yaşam maliyetleri de buna paralellik gösterir. Yemek, gezmek görece daha uygun fiyatlara yapılabilir ancak sağlık giderleri oldukça yüksektir. Yemek kültürleri ise bilindiği üzere fastfood üzerinedir.

Amerika Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık
Siz de Amerika’da dil eğitimi almak için NGGlobal’in sunduğu ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanıp Amerika rüyanızı gerçeğe dönüştürebilirsiniz. NGGlobal ekibi size vizeden konaklamaya, eğitim programlarından çalışma iznine kadar aklınıza takılan tüm konularda size destek olmaktadır.

Sık Sorulan Sorular
Amerika’da hava şartları nasıldır?
Amerika yüzölçümü açısından çok büyük bir ülke olduğundan belli bölgelerde iklim açısından net farklılıklar vardır. Kuzey kısmı daha soğukken güney kısımlarının oldukça sıcak olduğu bilinir.

Amerika’da sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanırım?
Dil okulları sağlık sigortasını zorunlu kılmaktadır. Hastaneye sigorta poliçenizle gitmelisiniz. Sigorta şirketiniz tarafından karşılanır, ancak eğer farklı bir durum varsa fatura adresinize yollanır.

Amerika F1 vizesiyle başka ülkelere gidebilir miyim?
F1 vizesi ile sadece Amerika’nın içerisinde seyahat edebilirsiniz. Sınır komşusu Kanada’ya dahi gitmek için turistik vize almanız gerekir. 

İtalya'da ücretsiz üniversite ve burs imkanı!

İtalya'da Burs Garantili ve Ücretsiz Eğitim Fırsatı!
İtalya’da İngilizce ve İtalyanca dillerinde, lisans ve yüksek lisans programları için şimdi başvurun, burs garantili ücretsiz eğitim fırsatından yararlanın.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.