Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Vazgeç
Ara

Popüler Üniversiteler
Centennial College
Kanada
(11 Yorum)

Avustralya Dil Okulları

Yurdışı eğitim danışmanlarımız sizin için Avustralya'da dil eğitimi alabileceğiniz popüler şehirleri bir araya getirdi.

Avustralya Dil Okulları

Avustralya'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Şehirler

Avustralya'da Dil Okulu

Avustralya Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avustralya Dil Okulları
Evrensel bir dil olarak kabul görmesinden dolayı İngilizceyi iyi düzeyde kullanmak, pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Dünyanın hemen hemen her ülkesinde İngilizce gibi global geçerliliği olan bir dile hakim olmak, kariyer basamaklarının daha sağlam şekilde çıkılmasını sağlıyor. İngilizce dil becerilerini geliştirmek adına birçok yöntemden söz etmek mümkündür. Günümüzde yurt dışında yer alan dil okulları bu süreçte tercih edilebilecek en verimli opsiyonlar arasındadır. Özellikle de dil okulları ile özdeşleşen ülkelere yönelmek, çok daha kısa sürede etkili şekilde İngilizce öğrenmenin önünü açacaktır.

Dil okulları denilince aklan gelen ülkelerden biri de hiç şüphesiz ki Avustralya’dır. Her ne kadar iki ülke arasında ciddi mesafeler olsa da Avustralya dil okulları bugün Türkiye’den binlerce öğrenciyi bünyesinde toplar. Avustralya’da dil eğitimi almak adına genellikle Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne ve Adelaide gibi büyük şehirler tercih edilmektedir. Burada dünya çapında bilinirliği olan dil okullarına kayıt yaptırarak hem sosyal açıdan yaşamınız boyunca unutamayacağınız bir gezi/seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz hem de İngilizceyi bizzat yerinde öğrenme şansı edinebilirsiniz.

Peki Avustralya dil okullarına nasıl başvurulur? Avustralya dil okullarının sunduğu avantajlar nelerdir? Avustralya dil okullarının ücretleri ve eğitim programları nasıldır? Bu soruların yanıtlarını bu sayfada bulabilirsiniz fakat çok daha somut ve detaylı yanıtlar için NG Global’in profesyonel danışmanlarından dilediğiniz ölçüde destek alabilirsiniz.

Avustralya’da Dil Eğitimi
20 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan Avustralya dünyanın en çağdaş, suç oranı en düşük ve yaşam standardı en yüksek ülkelerinden birisidir. Hem böyle bir ülkede zaman geçirmek hem de farklı kültürleri yakından tanırken yoğun bir İngilizce eğitim programına dahil olmak isteyenler, Avustralya dil okullarına hiç düşünmeden kayıt yaptırabiliyor. Siz de bu şanslı kişilerden biri olmak için ülkede yer alan sayısız dil okulu arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Avustralya dil okulları ile özdeşleşmiş ülkelerden birisidir. Hem üniversitelere hem de dil okullarına olan yoğun ilgi düşünüldüğünde Avustralya’da eğitim turizminin müthiş bir potansiyele sahip olduğunu ifade edebiliriz. Dil okullarının fiyatlarının pek çok ülkeye kıyasla uygun olmasının yanında çalışma izni konusunda sağlanan esneklikler, buraya olan talebin en önemli nedenleri arasındadır. Dil eğitimi için buraya gelen yabancıların haftada 20 saat çalışma izinleri vardır. Ülkede dil eğitimi almak isteyen kişiler, butik okullardan ya da zincir okullardan yararlanabilir. Hızlı, etkili ve pratik düzeyde İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler, Avustralya dil okullarındaki farklı eğitim programlarından yararlanabilir. İngilizce, Avustralya’nın resmi dilidir. Ülkedeki dil okullarına kayıt yaptıran öğrenciler, haftada en az 25 saat ders almak durumundadır. Uzun süreli dil eğitimi almayı planlayan kişiler için Avustralya oldukça ideal bir adrestir.

Uluslararası öğrencilere oldukça nitelikli bir İngilizce eğitimi sunan Avustralya dil okullarında son teknolojik unsurlar, modern materyaller ve özverili eğitmenlerle karşılaşabilirsiniz. Buradaki eğitmenlere yönelik yeterlilik kriterleri oldukça katıdır. Akreditasyonun devamlılığı adına kalite standartlarının korunması beklenir. FCE, CAE, BEC, IELTS gibi spesifik sınavlara hazırlanmak, kariyerinizi bir adım ileri taşımak ya da üniversite eğitimi öncesi İngilizcenizi geliştirmek için söz konusu dil okullarına kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Avustralya Dil Okulu Eğitim Programları
Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen kişiler, ihtiyaçlarına ya da taleplerine bağlı olarak farklı eğitim programlarına yönelebilir. Bu noktada her eğitim programı arasında müfredat, ders içerikleri, eğitim süresi gibi kriterlerde farklılıklar ortaya çıkabilir. Ülkedeki dil okullarının pek çoğunda devam mecburiyeti bulunur. Hangi eğitim programını tercih ederseniz edin, büyük olasılıkla %80 devam zorunluluğu kuralı ile karşılaşırsınız. Avustralya dil okulları içerisinde sunulan eğitim programları şunlardır:

 •          Genel İngilizce
 •          IELTS Hazırlık
 •          İş İngilizcesi
 •          Mesleki İngilizce Kursları
 •         Akademik İngilizce Eğitimi
 •          İleri Düzeyde İngilizce Eğitimi

Tercih ettiğiniz programa bağlı olarak 2 hafta ya da 52 hafta gibi sürelerde eğitim almanız olağandır. Ortalama 10 haftalık periyotlardan hemen sonra bir üst düzeye geçiş sağlamak mümkün olmaktadır. Eğitim programlarının çoğunda telaffuz, pratik, okuma, dinleme, konuşma, yazma ya da dil bilgisi gibi odak noktaları söz konusudur. Yoğun İngilizce programlarında haftalık dersler, 30 saati bulabiliyor. İngilizceyi hangi amaçla öğrenmek istediğinize bağlı olarak doğru eğitim programlarına yönelmelisiniz.

Avustralya Dil Okullarına Başvuru
Avustralya’da her dil okulunun kendine has özel kabul kuralları olsa da genel olarak şartlar birbirine yakındır. Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, başvuru formlarını eksiksiz şekilde doldurmak durumundadır. Bu başvuru formlarında kişisel bilgiler, güncel ya da geriye dönük eğitim bilgileriniz, almak istediğiniz eğitimi programınız, ikametiniz gibi temel bilgileri içerir. Ülkedeki dil okullarının çoğu 18 yaşından itibaren öğrencileri kabul eder. Ancak nadir de olsa 16 yaşından büyük olan öğrencileri kabul eden okullar da vardır.

Başvuru sürecinde okullar dil yeterliliğinizi ve düzeyinizi görmek ister. Bu nedenle seviye ölçüm sınavları düzenlerler. Doğru ve ideal düzeyden başlamanız için söz konusu sınava katılımınız büyük önem teşkil eder. Okul kısa bir süre sonra başvurunuzu değerlendirir ve kayıt onayınızı gerçekleştirir. Onay geldikten sonra vize ile alakalı süreç başlar. NG Global ailesi olarak öğrencilere zorlu vize sürecinde gerekli danışmanlık desteğini sunarak bürokratik engellere takılmalarına mani oluyoruz. Bu arada okula kayıt olmadan önce kayıt ücreti ya da kurs ücreti gibi konulardan en güncel bilgilere sahip olmalısınız. Avustralya dil okulu fiyatları ile alakalı olarak içeriğimizin devamında sizi bilgilendireceğiz. 

Avustralya’daki Dil Okullarının Avantajları
Avustralya hem üniversite hem de dil okulu açısından dünyanın en modern ve etkili sistemlerinden birine sahiptir. Deneyimli eğitmenler, konforlu konaklama seçenekleri ve kaliteli bir dil eğitimi için pek çok kişi gibi siz de seçiminizi Avustralya’dan yana kullanabilirsiniz. Avustralya’nın tek olumsuz yönü, ne yazık ki konum açısından pek çok ülkeye göre uzakta bulunmasıdır. Fakat dil okullarının sağladığı avantajlar, bu olumsuz durumu dengelemektedir. Avustralya dil okullarının genel olarak ayrıcalıklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 •  Dünyanın en prestijli ve seçkin dil okullarına sahiptir.
 •   Amerika ve İngiltere başta olmak üzere dil okullarıyla meşhur pek çok ülkeye kıyasla çok daha ekonomiktir.
 •   Oldukça yaşanabilir ve suç oranı düşük şehirlere sahiptir.
 •    Dil okullarının ciddi bir kısmı şehir merkezlerindedir.
 •    Öğrencilere resmi olarak çalışma izni verilir.
 •    Doğası ve eğlence yaşamıyla sosyal hayata dair pek çok şey vadeder.
 •   Resmi dili İngilizce olduğu için dil okullarının dışında sosyal yaşamın içerisinde de   İngilizcenizi geliştirme fırsatı bulursunuz.
 • Ülkedeki dil okulları sürekli olarak denetlendiği için kalite standartlarını koruyabilmektedirler.
 • Avustralya’da sizin gibi binlerce yabancı öğrenci ile aynı ortamda bulunma şansı bulursunuz. Bu da adaptasyon sürecinizi hızlandıran bir unsur olacaktır.

Avustralya’da Konaklama Olanakları
Avustralya’daki dil okullarını bu denli özel kılan sadece eğitim programlarının kalitesi değildir. Sistem, organizasyonun her safhasında başarısını ortaya koyar. Bu parametrelerden biri de elbette konaklama konusudur. Hem üniversite öğrencileri hem de dil okuluna kayıt yaptıran kişiler için konaklama seçeneklerinin fazlalığı büyük önem teşkil eder. Özellikle de uzun süreli eğitim programlarını tercih ettiyseniz, konaklama olanakları sizin için bir kat daha önem kazanacaktır.

Avustralya’da konaklama seçenekleri içerisinde aile yanı konaklama, öğrenci yurtları, paylaşımlı öğrenci daireleri ve kiralık daireler sıralanabilir. Tüm bu konaklama opsiyonlarının kendine has avantajları ve dezavantajları vardır. Kendi bütçenize ve Avustralya’da kalacağınız süreye göre en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Aile yanı konaklamaların en önemli avantajı, dil öğrenme becerilerine katkı sunan bir unsur olmasıdır. Ayrıca Avustralya kültürünü çok yakından deneyimlemek isteyen kişiler için de bu tip bir konaklama müthiş bir fırsat yaratır. Apart dairelere kıyasla aile yanı konaklamalar ekonomik açıdan daha uygundur. Yurtların en önemli avantajı ise öğrencilerle bir arada olmanıza zemin hazırlaması ve konum olarak dil okuluna yakın olmalarıdır. Paylaşımlı öğrenci dairelerinde genellikle tuvalet, mutfak ve banyo gibi alanlar ortak kullanım yerlerdir. Bütçenize göre iki kişilik ya da tek kişilik odalara yönelebilirsiniz.

Avustralya Öğrenci Vizesi
Avustralya’ya dil okulları için gitmek isteyen kişiler, öğrenci vizesi almak durumundadır. Avustralya öğrenci vizesi temel olarak 2’ye ayrılır. Bunlardan ilki eğitim vizesi, ikincisi ise geçici mezuniyet vizesidir. Eğitim vizesi “Subclass 500”, geçici mezuniyet vizesi “Subclass 485” ismiyle de bilinmektedir. Eğer geçici mezuniyet vizesi alırsanız eğitiminiz bittikten sonra ülkede kalıp iş tecrübesi edinebilirsiniz.

Vize işlemlerine, kayıt işlemleri kesinlik kazanmadan başlamamalısınız. Vize süreniz, eğitim programınıza göre değişiklik gösterebilir.Vize konusunda ücretsiz danışmanlık NG Global şirtketinden alabilirsiniz.

Avustralya Dil Okulları Fiyatları
Avustralya dil okulu fiyatları, tahmin edileceği üzere okullara dair farklı kriterlere göre değişiklik gösterir. Bu kriterler arasında dil okulunun prestiji, eğitim programları, eğitmen kalitesi, dil okulunun sunduğu teknolojik olanaklar, dil okulunun konumu, fiziksel koşulları, konaklama olanakları, sosyal ve kültürel aktiviteleri vs. sıralanabilir. Avustralya dil okullarında ödemeler çoğunlukla Avustralya Doları üzerinden gerçekleşir. AUD, diğer döviz türlerine göre daha düşük düzeydedir. Kayıt gerçekleştirmek istediğiniz dil okuluna dair en güncel fiyatlara ulaşmak adına NG Global ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.

Avustralya’da Yaşam
Güney yarım kürede konumlanan Avustralya, pek çok açıdan dünyanın en özgün, en ilginç ülkelerinden biri olarak görülür. Büyük Okyanus ve Hint Okyanus arasında bulunan ülkenin komşuları içerisinde Papua Yeni Gine, Endonezya, Yeni Zelanda ve Solomon Adaları bulunur. Pek çok kişi Avustralya’nın başkentini Sydney olarak bilse de esasen ülkenin başkenti, görece çok daha yeni bir şehir olan Canberra’dır. Buna rağmen Sydney ve Melbourne’nin en popüler ve en turistik şehirler olduklarını ifade edebiliriz.

Avustralya’da yaşam ve kültürel unsurlar, büyük ölçüde İngiltere’yi anımsatır. Dünyanın en yaşanabilir şehirlerini bünyesinde barındıran şanslı ülke, oldukça yüksek bir refah düzeyine sahiptir. Son derece gelişmiş bir ekonomiye ve iş gücüne sahip olan ülkenin tabiat harikası güzelliklerine ve egzotik plajlarına tanıklık edebilirsiniz.

Halkın çok önemli bir çoğunluğu ekonomik açıdan herhangi bir sorun yaşamadığı için sanatsal ve kültürel aktivitelere odaklanan kişi sayısı oldukça fazladır. Yılın her döneminde hangi şehirde olursanız olun ufkunuzu açabilecek bir kültürel/sanatsal etkinlikle karşılaşabilirsiniz. Çok kültürlü bir yapıya sahip olan ülkede ırkçılık, milliyetçilik kendini hissettirmez.

SIK SORULAN SORULAR
Avustralya Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Avustralya öğrenci vizesi ortalama 15 gün içerisinde neticelenir ancak bu durum yine de özel durumlara bağlı olarak değişebilir. Başvuru yoğunluğunun fazla olması ya da başvuru dosyalarında oluşan spesifik problemlere bağlı olarak kesin sonuç için bir süre daha beklemek zorunda kalabilirsiniz. Kimi durumlarda bu süreç 2 ayı bile bulabilir. Vizenizin en kısa süre içerisinde kusursuz şekilde neticelenmesi için NG Global’den destek almayı ihmal etmeyin!

Avustralya’da İş Bulmak Kolay mı?
Avustralya hükümeti,  dışarıdan gelen öğrencilere yarı zamanlı çalışma izni verir. Tabii bunun için gelen öğrencilerin en az 13 hafta ve üzerinde eğitim almaları gerekir. Hafta sonlarında söz konusu izin, yarı zamandan tam zamana çıkarılır. Avustralya’ya Türkiye’den giden öğrenciler genellikle restoranlarda, kafelerde, kütüphanelerde çalışabilmektedir. Öte yandan Uber Eats çatısı altında çalışmak da oldukça yaygındır.

Avustralya’da İklim Koşulları Nasıldır?
Okyanusya kıtasına dahil olan Avustralya’da 4 mevsim güneşle karşılaşmanız olağandır. Ülkemize göre mevsimler terstir. Yani Türkiye’de yaz yaşanırken burada kış mevsimi yaşanır. Kıyılarda ya da güney taraflarda tropikal bir iklimle karşılaşabilirsiniz.

Dil Okulunda İlk Hafta Ne Yapılır?
Avustralya’da arzu ettiğiniz bir dil okuluna kayıt yaptırdığınızda, ilk hafta muhtemelen oryantasyona dayalı aktivitelerle karşılaşırsınız. Bu kritik süreçte okulunuzu, eğitmenlerinizi ya da ilgili tesisi daha yakından tanımanız uyumunuz açısından önemli olacaktır. Diğer yandan ilk gün, en doğru sınıfa dahil olmanız için bir seviye sınavına tabi tutulursunuz.

İtalya'da ücretsiz üniversite ve burs imkanı!

İtalya'da Burs Garantili ve Ücretsiz Eğitim Fırsatı!
İtalya’da İngilizce ve İtalyanca dillerinde, lisans ve yüksek lisans programları için şimdi başvurun, burs garantili ücretsiz eğitim fırsatından yararlanın.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.