Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Vazgeç
Ara

Popüler Üniversiteler
Centennial College
Kanada
(11 Yorum)

Malta Dil Okulları

Yurdışı eğitim danışmanlarımız sizin için Malta'da dil eğitimi alabileceğiniz popüler şehirleri bir araya getirdi.

Malta Dil Okulları

Malta'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Şehirler

Malta'da Dil Okulu

Malta Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Malta Dil Okulları
İtalya’nın güneyinde olan Malta, Türkiye’ye yakın bir ada ülkesidir. Malta’da İngilizce ve Maltaca dilleri konuşulur. Ülkemize yakınlığından dolayı Malta, İngilizce öğrenmek adına oldukça cazip bir yerdir. Türkiye’ye yaklaşık 2.5 saat uzaklıkta olan Malta’da dil okulları oldukça yaygındır. Yalnızca ülkemizden değil pek çok ülkeden de gerek dil öğrenmek gerekse de tatil yapmak adına tercih edilir. Malta dil okulları, dünya genelinde bir üne sahiptir. Bu nedenle Malta’da eğitim almak, son derece popüler bir yönelimdir. Aynı zamanda bir Avrupa Birliği ülkesi olan Malta, İngiltere gibi ülkelere kıyasla çok daha uygun yaşam maliyetlerine sahiptir. Bu sebeple öğrenciler, İngilizce öğrenmek için çok daha ekonomik bir seçenek olan Malta dil okullarına öncelik verirler. Dünya genelinde de İngilizce öğrenme motivasyonuna sahip pek çok öğrenci buradaki dil okullarına kayıt yaptırır. Ayrıca ideal bir tatil ülkesi olmasından ötürü özellikle yaz dönemlerinde dil okullarına talep daha da artmaktadır. Bu talebi karşılayacak dil okulu kapasitesine sahiptir. Bir yandan dil öğrenirken tatil yapabilir, diğer yandan da uluslararası öğrencilerle pratik yaparak İngilizceyi Malta’da öğrenebilirsiniz. Buranın bir Akdeniz ülkesi olmasından dolayı Malta halkı da genel olarak sıcakkanlıdır. Dil okuluna giderken bölge halkı ile iletişim kurarak İngilizcenizi geliştirme imkânına sahip olursunuz. Burada bulunan dil okullarını seçtiğinizde tüm dünyada geçerli olacak bir İngilizce sertifikasını almaya hak kazanırsınız.

Malta Öğrenci Vizesi
Malta bir Avrupa Birliği ülkesi olduğundan Schengen vizesi uygulanır. Gerek dil okulunda öğrenci olmak gerekse de tatile gitmek için bu vize gereklidir. Öğrenci vizesi almak için gerekli olan belgelerin eksiksiz bir biçimde konsolosluğa teslim edilmesi gerekir. Belgelerinizde eksik olmaması adına bir danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz. NG Global'in profesyonel danışmanlık desteği fırsatlarından ve uzman kadrosundan tam da bu noktada yararlanabilirsiniz.

Malta Dil Okulu Eğitim Programları
Malta’da dil eğitimini kendi seviyeniz ve ihtiyaçlarınıza göre belirlersiniz. Burada pek çok talebi karşılamaya yönelik dil eğitim programları bulunur. Malta’da tüm yıl boyunca eğitim programları farklı programlar ve sürelere sahiptir. Genel İngilizce veya yoğun İngilizce gibi eğitim programlarını tercih edebilirsiniz. Bunların yanında IELTS hazırlık ve TOEFL hazırlığı için de ayrıca dil eğitim programları bulunur. Dilerseniz iş İngilizcenizi veya akademik İngilizcenizi geliştirmek için olan dil okulu eğitim programlarına katılabilirsiniz. 18 yaşın altındaki öğrenciler için de yaz kampı gibi dil okulu seçenekleri mevcuttur. Hatırlatmak isteriz ki hiç İngilizce bilmeden, yani sadece sıfırdan dil öğrenmek için de bu tip eğitim programlarına gidebilirsiniz. Hangi programa giderseniz, o programda geldiğiniz son seviyenin sertifikasını alma hakkı kazanırsınız. Genel İngilizce programlarında haftada 20 saat civarında okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi dersler alırsınız. Dil bilgisi ve pratik dersleri de genel İngilizce eğitim programlarında bulunur. Yoğun İngilizce programlarında ders saati 30 saat civarındadır. Genel İngilizce programına kıyasla çok daha fazla ders çalışacağınız bir program türüdür. IELTS hazırlık ve TOEFL hazırlığı için gittiğiniz programlarda sınavlara yönelik çalışmalar yapılır. Diğer İngilizce programlarında bahsettiğimiz derslerin yanında sınavda çıkmış sorularla hazırlık testleri yapılır. İş İngilizcesi için dil okuluna gidiyorsanız burada alacağınız eğitimde iş başvurularında, mülakatlarda, toplantı ya da sunumlarda kullanılan İngilizce üzerine çalışmalar yaparsınız. Akademik İngilizce programlarını ise genellikle yüksek lisans planları olanlar tercih ederler.  Master programın gerekli olan bilgiler genellikle yoğun bir program ile akademik İngilizce dil eğitimi programlarında verilir.

Malta'da Konaklama Seçenekleri
Malta’da birçok konaklama seçeneği, bütçeye ve İngilizce dil eğitimi için gidecek kişinin taleplerine göre belirlenir. Dil okullarınca eğitim için gidecek öğrencilere yurt, apartman gibi seçenekler sunulabileceği gibi aile yanında konaklaması gibi seçenekler de sunulur. Aile yanında konaklama seçeneğini tercih edecek olursanız, yanında kalacağınız alileler büyük ihtimalle uzun süreler uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmış olurlar. Ayrıca bu seçenek yurt ve apartman seçeneklerine göre daha ekonomiktir. Hem böylelikle Malta kültürünü de öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu biçimde tek veya iki kişilik odalarda yemekli veya yemeksiz gibi seçenekleriniz de vardır. Yurtta kalmayı tercih edecekseniz, bazı okulların yurdu içerisindeyken bazıları belli bir mesafe uzaklıkta olduğunu bilmelisiniz. Okul dışında olsa bile genellikle Malta’da mesafeler çok uzak değildir. Yurtlarda yemekli seçeneklerin yanında yemeksiz opsiyonlarda ortak mutfak bulunur. Bu alanda kendi market alışverişinizi yaparak yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Apartmanlarda ise 3-5 kişi bir daire ortak kullanılır. Tek veya iki kişilik odalarda kalarak yurtlardaki gibi ortak mutfaklarda kendi yemeğinizi hazırlarsınız. Bu seçeneklerin yanı sıra özel daire kiralayabilirsiniz. Elbette bütçenize göre otel gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Malta’da dil okullarına gittiğinizde rahatça dinlenebileceğiniz bir alana sahip olmanız verimlilik bakımından oldukça önemli bir konudur. Dil okullarının sunduğu seçenekler, genel olarak ekonomik açıdan daha uygundur. İhtiyaç ve beklentilerinize göre kararınızı şekillendirebilirsiniz.

Malta Dil Okulları Hakkında Merak Edilenler
Malta dil okulları, dünya çapında bilinen ve eğitim kalitesi yüksek kapasiteye sahiptir. Malta’ya pek çok ülkeden uluslararası öğrenci gelmekte ve burada çeşitli düzeylerde dil öğrenmeyi tercih etmektedir. Resmi dili İngilizce olan bir ülkede pratik yapma fırsatını da burada dil okuluna giderek elde etmiş olurlar. Dil öğrenmenin yanı sıra Malta’nın bir tatil ülkesi olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Hem tatil yapıp hem de dil öğrenmek çoğu öğrenci oldukça iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Ilıman ikliminin, güzel doğasının ve plajlarının tadını çıkararak kaliteli bir dil eğitimi almak, Malta dil okulları ile mümkündür. Dil okullarında ulusal akreditasyon programına göre titizlikle hareket edilir. Burada İngiliz sistemi ile eğitim verilir ve eğitmenlerin büyük bir çoğunluğu İngiliz’dir. Eğitim kalitesinin çıtasını düşürmemek adına da dil okulları her yıl denetlenir. Malta ülkemize yakınlığı ve uygun fiyat seçenekleriyle dil eğitimi için en fazla tercih edilen ülkelerin başındadır. Bunun yanında pek çok farklı seviyeye ve ihtiyaca göre dil eğitimi almak mümkündür. Ayrıca Malta’da eğitim almak için gittiğinizde, Schengen vizesi sayesinde diğer Avrupa ülkelerini de gezme şansınız olur. Diğer ülkelerde dil eğitimi almaya göre vize almanız görece daha kolaydır. Malta’da dil eğitimi almak için en fazla tercih edilen şehir, başkent Veletta’dır. Bu şehri Sliema takip eder. Sliema, alışveriş merkezleri, plajları ve farklı faaliyet alanlarını rahatlıkla bulabileceğiniz merkezi bir kent konumundadır. Dil eğitimi için Malta’da yönelebileceğiniz bir diğer dil okulu şehri ise Saint Julian’s’tır. Altın kumlu plajları ile özellikle yaz dönemlerinde bu şehir, öğrencilerce çok daha fazla ilgi görmektedir. Dil eğitiminin haricinde su sporlarına ve doğa aktivitelerine de ilginiz varsa, bu özel şehri listenize alabilirsiniz. Yine gece hayatı ve eğlenme merkezlerinin de bulunduğu Swieqi şehri de oldukça iyi bir seçenektir. Burası merkezi bir yer olduğundan özellikle de ulaşım noktasında rahat edebilirsiniz. Ayrıca daha fazla yerli halkın yaşadığı bir bölge olması sebebiyle kültürünü de yakından tanıma fırsatı bulursunuz. Eğitim alabileceğiniz Gzira şehri ise uluslararası üniversite öğrencilerin gözdelerinden birisidir. Burası, yükselen binaları ve çağdaş atmosferi ile son 100 yıl içinde müthiş bir gelişim göstermiştir.

Malta'da Dil Okulu Fiyatları
Malta’daki dil okulları genellikle İngiliz dil okullarının bir şubesi olarak açılan okullardır. İngiltere’ye göre Malta’da dil eğitimi almak daha ekonomik bir seçenektir. Sadece İngiltere değil dünyanın pek çok ülkesine göre daha uygun fiyatlı olmasına karşın eğitim kalitesi yüksektir. Dil okullarında eğitimi fiyatları eğitim süresine göre değişkenlik gösterir. Bunun yanında konaklama tercihi de fiyatı bizzat etkiler. Yaz tatilinde Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenci sayısı arttığından fiyatların bu dönemde yükseldiği bilinmektedir. Yaz tatilini burada dil eğitimi alarak değerlendirmek isteyen öğrenciler için yine de uygun seçenekler bulunmaktadır. Malta’da yazın ve yılın diğer dönemlerinde dil eğitimi almak için profesyonel bir danışmanlık firmasından destek almanızı tavsiye ederiz. Malta’da dil eğitimiyle ilgili uygun dil okulu ve konaklama seçenekleriyle ilgili fiyat bilgisi almak için NG Global’in danışmanlığından yararlanabilirsiniz. İngiltere, Kanada ya da Amerika’da sadece dil eğitimi için ödeyeceğiniz ücret ile burada tüm giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Malta Hakkında
Malta’da geçmişten günümüze kadar pek çok farklı medeniyet yaşamıştır. Malta’nın başkenti Valetta şehridir. Resmi dili olan İngilizcenin yanında Maltaca da konuşulur. Bütün resmi yazışmalar, tabelalar veya restoran menüleri İngilizcedir. İngilizce konuşulmasının sebeplerinden biri de uzun süre İngiliz sömürgesi olmasıdır. Bağımsızlığını 1964 yılında elde eden ülke, bir dönem Osmanlı egemenliğinde kalmıştır. 2004 yılında AB’ye girmesinin ardından 2008 yılında Euro para birimine geçmiştir. Yakın olması sebebiyle İtalya kültüründen bariz izler bulunur. Mutfağında İtalyan mutfağının yanı sıra Arap, İngiliz ve İspanyol mutfağının dokunuşlarını bulabilirsiniz. Yine ülkenin Akdeniz’de olması sebebiyle Türkiye’deki insan yapısına benzeyen sıcak ve samimi insanlarla karşılaşmanız olağandır. Malta Cumhuriyeti 3 büyük adadan oluşur. Bunlar; Malta, Gozo ve Comino adalarıdır. 316 kilometrekarelik ülkenin nüfusu 493 bin kadardır. Ülkede dil okulu turizminin yanında, genel olarak tatil turizmi de yaygındır. Bunların yanında balıkçılık, tarım ve el sanatları gelişmiştir. Ülkenin ekonomisine doğal taş kaynakları da katkı sağlar. Ayrıca Avrupa Birliği’ne girdikten sonra destek projeleri de ülkeye katkı sunmuştur. Öyle ki birçok genç yatırımcı, uygun vergi oranları sebebiyle burada şirket açmışlardır. Genel olarak Malta’da sakin ve huzurlu bir yaşam vardır. Burada yaşayanlar sıklıkla devlet kurumlarında ve özel kuruluşlarda çalışırlar. Sakinliğin yanında sosyal olarak da oldukça hareketli bir yaşam vardır. Buradaki insanlar da eğlenmeyi ve sosyal etkinlikleri severler. Konser, parti, yemek veya gezilere katılım gösterilir. Tarihi yapıları da oldukça fazladır. Bizans ve Roma döneminden kalma Barok katedralleri ziyaret edebilirsiniz. Dünyada en eski yapılardan biri olarak kabul edilen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Megalitik Tapınakları da burada bulunur. Malta’nın Orta Çağ’dan kalan karakteristik bir mimari dokusu vardır. Ayrıca ülke, çok sayıda doğal limana da ev sahipliği yapar. Malta’da trafik İngiltere ile bir bağı kalmamasına rağmen oradaki gibi soldan ilerler. Ortalama sıcaklıkların görece yüksek olduğu ülkenin denizi ve deniz ürünleri oldukça temizdir.

Sık Sorulan Sorular
Malta vizesi alınamayacak durumlar nelerdir?
Üniversiteden mezun olmamış, üniversite öğrencisiyken iyi not ortalamasına sahip olmayan ya da okulunda devamsızlık sorunu yaşayan öğrenciler vize alamayabilir. Yine yakın zamanda Malta’dan vize reddi almış kişilere tekrar vize çıkamayabilir. Bunun yanında Avrupa ülkelerinden suç nedeniyle çıkarılmış olmak, Malta öğrenci vizesi alamamak için önemli sebepler arasındadır.

Malta’ya gitmek için kolay vize alınabiliyor mu?
Malta’ya gitmek için vize başvurusu yapan kişiler genellikle olumlu bir sonuç alır. Vize başvurusu aşamasında evraklarınızı tam ve istenildiği gibi teslim ederseniz, olumlu bir yanıt alma olasılığınız oldukça yüksek olur.

Malta'da dil eğitimi alırken çalışabilir miyim?
Dil okuluna 90 gün üzeri kayıt yaptırdıysanız, bu sürenin sonunda çalışabilirsiniz. Öğrenci vizesi ile haftada 20 saat gibi bir sürede çalışma izniniz olur.

Malta’da iş bulabilir miyim?
Belirli kriterleri tamamlayıp çalışma hakkına sahip olduğunuzda, kendi yetenekleriniz doğrultusunda iş bulabilirsiniz. Malta’da biçok farklı işletmede personel ihtiyacı olabilmektedir. Malta’ya gittiğinizde kendi imkânlarınız doğrultusunda ilanlara bakıp iş bulabilirsiniz.

Malta’da dil okulu seçerken nelere dikkat etmeliyim?
Malta’ya dil okulu için gittiğinizde kent merkezine uzak olmamanız önemlidir. Sosyal imkânların pek çoğu şehir merkezlerindedir. Eğer şehrin dışında bir dil okulu seçerseniz, şehirdeki sosyal imkânlardan uzak kalırsınız. Ayrıca konaklayacağınız yer ile dil okulunuzun mesafesine de dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra dil okulunun kurumsal bir yapısı olması da oldukça önemlidir. Kampüs büyüklüğü, teknolojik olanaklar ve eğitim kalitesi de aynı şekilde temel kriterlerdir.

İtalya'da ücretsiz üniversite ve burs imkanı!

İtalya'da Burs Garantili ve Ücretsiz Eğitim Fırsatı!
İtalya’da İngilizce ve İtalyanca dillerinde, lisans ve yüksek lisans programları için şimdi başvurun, burs garantili ücretsiz eğitim fırsatından yararlanın.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.