Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Vazgeç

Kanada Dil Okulları

Yurdışı eğitim danışmanlarımız sizin için Kanada'da dil eğitimi alabileceğiniz popüler şehirleri bir araya getirdi.

Kanada Dil Okulları

Kanada'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Şehirler

Kanada'da Dil Okulu

Kanada Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kanada Dil Okulları
Kanada refah seviyeyi son derece yüksek bir ülke olarak öne çıkar. Amerika’ya yakınlığının yanında suç oranlarının düşük seviyelerde olması, buradaki dil okullarını cazip hale getirmektedir. Kanada’da para birimi olarak Kanada Doları kullanılır. Bu para birimi; Amerikan Doları, Euro veya Sterlin ile kıyaslandığında daha düşük bir kura sahiptir. Kanada halkının yabancılara yaklaşım biçimleri sayesinde genel olarak ülke içinde adaptasyon süreciniz kolay geçer. Resmi dili İngilizce olan Kanada, uluslararası öğrencilerin dil öğrenmek için en fazla tercih ettiği ülkelerdendir. Kanada’da resmi olarak konuşulan ikinci dil ise Fransızcadır. Her yıl binlerce öğrenciyi ağırlayan Kanada, dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasındadır. Aynı zamanda dil okulları açısından da pek çok farklı seçeneğe sahip olması, Kanada’yı ayrıcalıklı kılar. Kanada dil okullarında oluşturulan müfredatlar örnek teşkil edecek düzeydedir.

Kanada’da Dil Eğitimi
Kanada her açıdan oldukça gelişmiş bir ülkedir. Bu gelişmişlik hem üniversitelere hem de dil okullarına net şekilde yansır. Kanada’daki dil kursları sürekli olarak sıkı denetimlerden geçer. Özellikle Toronto, Vancouver ve Montreal gibi kentleri dünyadaki sayılı eğitim merkezleri arasındadır. Dünya sıralamasında eğitimde bu kadar ileride olan bir ülkede dil eğitimi almak, çok isabetli bir karar olarak kabul görür. Kanada’daki iş gücüne duyulan ihtiyaçtan dolayı burada hem eğitim alıp hem de çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi almanın en cazip yanlarından biri, anadili İngilizce olan insanlarla iletişim halinde olmanızdır. Öte yandan ülke, Fransızca dil eğitimi için de uygun bir ülkedir. Birçok uluslararası öğrencinin burada yaşaması, dil eğitimi alırken unutulmaz bir deneyim kazandıracaktır. Maliyet açısından özel dil okullarında eğitim almak, görece uygun fiyatlı bir seçenektir.

Kanada Dil Okulu Eğitim Programları
Kanada’nın dil eğitimi için tercih edilmesinin en geçerli sebebi, elbette resmi dillerinin başında İngilizcenin gelmesidir. Diğer resmi dili olan Fransızca da burada dil okuluna gitmek için makul bir gerekçe olabilir. Diğer yandan Amerikan sınav sistemi TOEFL ve İngiliz sınav sistemi IELTS sınavların burada bir arada bulunması da Kanada’nın dil eğitiminde ön plana çıkmasını sağlar. Bu sınav sistemleri için eğitim haricinde pek çok farklı dil okulu seçeneği vardır. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce veya İş İngilizcesi için dil okullarına Kanada’da gidebilirsiniz. Bunların yanında Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık sınıfları için ya da TESOL sertifika programları için de Kanada’da dil eğitimi alabilirsiniz. Genel ve yoğun İngilizce gibi eğitim programlarında genellikle haftada 20-30 saat arasında ders görürsünüz. Seçilen programa göre bu süreler farklılık gösterebilir. Genellikle dil okullarında sınıflar 10-15 kişilik sınıflar halindedir. Yapılan seviye belirleme sınavından sonra seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz.

Kanada’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler
Kanada, dil eğitimi almak için en doğru ülkelerden biridir. Eğitimdeki kalite standartlarını koruma noktasında hem dil okulları hem de üniversiteler titiz bir yaklaşım sergilerler. Kanada’da dil eğitimi için en fazla tercih edilen şehirleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Toronto: Dünyada etnik çeşitliliği en fazla olan şehirlerden biridir. Ontario Eyaleti’nin başkenti olan, 5 milyonun üzerinde insanın yaşadığı Toronto büyük bir metropoldür. Nüfusun yarısından fazlasını göçmenler oluşturur. Bu sebeplerle uluslararası öğrencilerin dil eğitimi alması için oldukça uygundur. Toronto’da kent içi ulaşım da oldukça rahattır.
  • Vancouver: Kanada’nın üçüncü büyük kentidir ve burada da tıpkı Toronto’da olduğu gibi farklı etnik kimlikler yaşar. Vancouver, British Kolombiya eyaletine bağlıdır. İngilizce dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilerin de ilk yöneldikleri şehir, genellikle Vancouver’dır. Öğrenci nüfusunun yoğun olduğu bu kentte spor ve sosyal aktivite imkanları da vardır.
  • Montreal: Quebec eyaletinde olan Montreal, Kanada’nın ikinci büyük kentidir. Montreal, Paris’ten sonra en fazla Fransızca konuşulan şehri olarak bilinir. Bu kentte 4 milyonun üzerinde kişi yaşar ve dünyadaki en saygın üniversiteler/dil okulları bu kentte bulunur.
  • Ottawa: Kanada’nın başkenti ve altıncı büyük kentidir. Burada şehir yaşamının yanında doğa ile iç içe olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Kuzey Amerika’nın da en önemli kentlerinden biri olan Ottawa’da ayrıcalıklı bir dil eğitimi alabilirsiniz. Çok fazla sayıda kolej ve üniversite olması sebebiyle Ottawa öğrencilerin yaşaması için oldukça uygundur.

Kanada Dil Okulu Fiyatları
Kanada’daki dil okullarının fiyatları; seçeceğiniz şehre, programa, okula ve konaklama seçeneklerine göre değişkenlik gösterecektir. Amerika ve İngiltere’ye kıyasla Kanada dolarının kurunun daha düşük olması, Kanada’da dil eğitimi almak adına avantaj yaratır. Seçeceğiniz dil okuluna, şehre ve konaklama seçeneklerine iyi karar vermeniz gerekir. Bunun için bir danışmanlık firmalarından profesyonel düzeyde destek alabilirsiniz. NG Danışmanlık alanında uzman kadrosu ile size uygun Kanada’da dil eğitimi seçeneklerini sunmaktadır.

Kanada Dil Okulları Konaklama
Kanada, çok kültürlü yapısı sayesinde uluslararası öğrencileri sahiplenen bir anlayışa sahiptir. Konaklama seçenekleri arasında tercih edeceğiniz dil okulunun size sunduğu konaklama alanı ilk olarak karşınıza çıkar. Dil okullarının yurtları haricinde aile yanında konaklama, pansiyon gibi konaklama seçenekleri de mevcuttur. Aile yanında konaklama seçeneği yurtta kalma seçeneğine göre daha ekonomiktir. Öğrencilerin yanında kalacağı aileler Kanada’da devletin belirlediği kriterlere uymak zorundadır. Aile yanında konaklamada tek veya iki kişilik odalarda kalabilir, kahvaltı ve öğle yemeği talep edebilirsiniz. Aile yanında kalmanın başka bir olumlu yanı ise dil pratiği yapabiliyor olmaktır. Yurtta kalmanın en büyük avantajlarından biri ise okula yakın olmalarıdır. Yurtta yemekli veya yemeksiz olarak seçim yapabilirsiniz. Yurtta kalmanın bir artısı da uluslararası pek çok öğrenci ile bir arada bulunmaktır.

Kanada Dil Eğitimi ve Çalışma İzni
Kanada’da dil okulunda eğitim görürken yasal olarak çalışma izni verilmez. Üniversite veya yüksek lisans öğrencilere belli sınırlar çerçevesinde çalışma izni verilmektedir.

Kanada’da Dil Okulu Vizesi
Kanada’da dil eğitimi ya da üniversite eğitimi almak için dünyanın birçok ülkesinden öğrenci başvuru yapmaktadır. Eğitim kalitesinin yüksek olması ya da ülkenin refah seviyesinin yüksek olması gibi nedenlerle Kanada’da dil okulları sıklıkla tercih edilir. Vize verme konusunda da yüksek talepten dolayı hassas davranılır. Ülkeye kontrol edilemeyen insan girişinin önüne geçmek adına öğrencilerin de yaptığı vize başvuruları titizlikle incelenir. Yapılan vize başvurularında birçok farklı kıstasa dikkat edilir. Öğrenci vizesi için yapacağınız başvuruda bir anlamda dil eğitiminiz bittikten sonra ülkenize geri döneceğinizi teyit etmeniz isteniyor. Kanada devleti 6 aydan kısa kalacak öğrenciler için süresi uzatılamayan, 6 aydan uzun kalacak öğrencilere belirli şartlarda uzatılabilen vize vermektedir. NG Global’den Kanada öğrenci vizesi ile ilgili tüm konularda ücretsiz destek alabilirsiniz.

Kanada’da Yaşam Maliyetleri ve Sosyal Hayat
Kanada’da öğrenciler yaşam maliyetleri konaklama açısından yemekli ve yemeksiz seçeneklere göre değişkenlik gösterir. Öğrenciler için aylık otobüs ücreti 140 C$ civarındadır. Sosyal yaşam açısından da örneğin bir sinema bileti 12 C$ gibi bir ücrete sahiptir. Büyük şehirlerde eğlence hayatı, festivaller, sanat etkinlikleriyle hareketlidir. Spor severler Kanada’nın eşsiz doğasının tadını çıkarabileceği kampçılık, trekking, kayak gibi sporlara yönelebilirler. Sosyalleşme açısından farklı etnik yapıları içinde barındığından birbirine saygılı bir ortam vardır. Kültürel ve turistik geziler yapabileceğiniz gibi daha salaş mekanlarda sosyalleşebilirsiniz.

Kanada Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık
Kanada dil okullarına gitmek isteyen öğrenciler, profesyonel bir destek alıp seçimlerini yapmalıdır. Kanada’da dil okulu seçimi, eğitim programları, vize, konaklama, dil okulu fiyatları ve aklınıza gelen diğer tüm konularda NG Global’in uzman ekibinden ücretsiz destek alabilirsiniz. NG Global desteği ve tecrübesiyle dil okullarına kayıt yaptırmadan önce aklınızdaki tüm soru işaretlerine yanıtlar bulabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular
Kanada’da dil eğitimi almak için İngilizce ya da Fransızca bilmek gerekir mi?
Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar dil okullarında sınıflar bulunur. Her seviyeden öğrenci, dil eğitimi için Kanada’ya gidebilir.

Kanada’ya gitmek için öğrenci vizesi ne kadar sürede çıkar?
Kanada için öğrenci vizesi için başvurulduktan sonra vizenin çıkma süresi, Kanada Büyükelçiliği’nin inisiyatifine bağlıdır. Amerika için daha önce vize alan kişiler daha kolay sonuç alabilmektedir. 2 hafta içerisinden sonuçlanabildiği gibi 2-3 ay içinde sonuçlanan vize başvuruları da olabilmektedir.

Kanada’da dil eğitimi almak çok mu pahalı?
Kanada birçok milletten insanın olduğu bir ülkedir ve dil eğitimi almaları için Türkiye’den gelecek olan öğrencilere özel indirimler uygulayabilir. Amerika ve İngiltere’ye göre Kanada dolarının kurunun daha düşük olmasından dolayı görece daha uygun fiyatlıdır. 

İtalya'da ücretsiz üniversite ve burs imkanı!

İtalya'da Burs Garantili ve Ücretsiz Eğitim Fırsatı!
İtalya’da İngilizce ve İtalyanca dillerinde, lisans ve yüksek lisans programları için şimdi başvurun, burs garantili ücretsiz eğitim fırsatından yararlanın.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.