Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Vazgeç
Ara

Fransa Dil Okulları

Yurdışı eğitim danışmanlarımız sizin için Fransa'da dil eğitimi alabileceğiniz popüler şehirleri bir araya getirdi.

Fransa Dil Okulları

Fransa'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Şehirler

Fransa'da Dil Okulu

Fransa Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fransa Dil Okulları
Avrupa’nın en modern ülkelerinden biri olan Fransa’da üniversite ya da dil eğitimi almak,  pek çok kişinin hayallerini süslüyor. Global düzeyde geçerliliği olan dillere hakim olmak, hem eğitim yaşamında hem de profesyonel yaşamda sizi bir adım öne çıkartacaktır. Bu dillerden biri olarak kabul edilen Fransızcayı bizzat yerinde öğrenmek adına Fransa dil okulları oldukça makul bir seçenek. Fransızcayı öğrenmek adına bu ülkede yer alan dil okullarına kayıt yaptırmak ve beklentilere uygun eğitim programlarına dahil olmak en etkili çözümler arasındadır. Hem Fransa kültürünü yakından tanımak hem de dünyanın en popüler dillerinden biri olan Fransızca konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız Fransa dil okullarına göz atabilirsiniz. Üniversite eğitiminde olduğu gibi dil okullarında da profesyonel danışmanlarla süreci ilerletmek, size çok önemli bir rehberlik sağlayacaktır. Ücretsiz danışmanlık hizmeti sunan NG Global ile tanışabilir ve Fransa dil okullarına kayıt yaptırmadan önce birçok noktada ihtiyacınız olabilecek en güncel bilgilere erişebilirsiniz. 

Fransa’da Dil Eğitimi
Fransızca; tıpkı Çince, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ya da İngilizce gibi dünyada en çok öğrenilmek istenen diller arasındadır. Bu dili bizzat anavatanında öğrenmek, sayısız ayrıcalık sağlar. Sanatın, kültürün ve turizmin önemli merkezlerinden biri olan Fransa, Avrupa’nın en medeni ülkelerinden birisi olarak bilinir. Fransa’da dil eğitimi almak isteyenler, genellikle yaz aylarında burada yer alan dil okullarına yöneliyor. Dünyanın en iyi üniversitelerini de bünyesinde bulundurmasından dolayı Fransa şehirlerinde uluslararası öğrencilerle karşılaşmanız olağandır. Diğer dillere kıyasla öğrenilmesi biraz daha zor olmasından dolayı Fransızcayı bizzat dil okullarında, yoğun bir program eşliğinde öğrenmek fark yaratan bir unsurdur. Hem akademik ve iş yaşamınızda hem de sosyal hayatınızda size avantajlar sağlayacak olan Fransızca, dünyanın 33 ülkesinde resmi dil olarak konuşulur. Ayrıca Kanada gibi iş potansiyeli son derece yüksek ülkelerde ikinci dil durumundadır. Avrupa’da ise Belçika ve İsviçre gibi ülkelerde halkın Fransızca bilme yüzdesi dikkat çekici düzeydedir. Fransızcaya sıfırdan başlamak ya da var olan seviyenizi geliştirmek için siz de Fransa’nın en kaliteli dil okullarında yerinizi alabilirsiniz.

Fransa’da Dil Eğitimi Programları
Fransa’da yer alan dil okullarının eğitim programları, öğrencilerin beklenti ve ihtiyaçlarına bağlı olarak geniş bir seçenek havuzuna sahiptir. Kendi seviyenizle örtüşen eğitim programlarına kayıt yaptırmanız için dil okulları sizi test edecek sınavalar organize edecektir. Seviyeden bağımsız olarak dilediğiniz bir program tipine yönelebilirsiniz. Her bir eğitim programı, farklı bir amaca yönelik şekilde oluşturulmuştur. Fransa’da dil eğitim programları genel olarak şu şekildedir:

  • Genel Fransızca Eğitim Programı
  • Birebir Dersler
  • DELF Sınavı Hazırlık Kursları
  • Yoğun Fransızca
  • İş Fransızcası
  • Üniversite Hazırlık Programları

Okulların sunduğu programların yoğunluğunu ya da haftalık ders sayısını bütçenize göre en baştan planlayabilirsiniz. Eğitim, hafta içerisinde genel olarak 20 ila 35 ders saati aralığındadır. Örneğin Yoğun Fransızca eğitim programında ortalama haftada 30 ders, Genel Fransızca eğitim programında haftada ortalama 20 ders söz konusudur.

Fransa’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler
Fransa’da dil eğitimi almak için tercih edeceğiniz şehirlerin başında Paris gelir. Aynı zamanda başkent olması ve Fransa ile özdeşleşen mekânlara sahip olması, bu popüler şehre olan ilgiyi artıyor. Dolayısıyla da Paris’te yer alan dil okulları biraz daha ilgi görüyor. Bunun dışında Lyon, Montpellier, Lyon, Rouen, Nice gibi önemli şehirlerde de Fransa dil okulları ile karşılaşmak mümkün. Söz konusu dil okulları çoğunlukla şehir merkezlerinde bulunuyor. Bu da önemli bir ulaşım avantajı sağlıyor.

Fransa Dil Okulu Fiyatları
Dil okulları özelinde her bütçeye uygun seçenekler bulmak mümkündür. Dil okullarının kalite çıtasını eğitim programları, yer aldığı coğrafi lokasyon, eğitmen kadrosu, dil okulunun prestiji ve referansları, fiziksel koşulları ya da genel olanakları belirler. Özellikle seçtiğiniz dil okulunun yer aldığı şehir, fiyatları doğrudan etkileyen bir unsurdur. Siz de kendi bütçenize en uygun dil okulu fırsatlarına öncelik verebilirsiniz. Bu arada konaklama konusunda yapılan tercihler de genel anlamda bütçenin yönetiminde etkili olur. Dil eğitimi programları esnektir ve bu nedenle kişiye özel fiyatlandırmalar ortaya çıkacaktır. Ayrıca güncel olarak oluşturulan özel promosyonlar da Fransa dil okulu fiyatlarında ölçü alınabilir.

Fransa’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni
Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan Fransa’ya giderek dil becerilerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrencilerin en çok sorduğu sorulardan biri de burada çalışma izinlerinin olup olmadığıdır. Bilindiği üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerine dil eğitimi ya da üniversite için giden kişiler, çalışma izni sayesinde giderlerini karşılama şansı bulur. Fransa özelinde dil okulu öğrencileri için böyle bir resmi izinden söz edemeyiz. Fransa’da eğitim alırken çalışma iznine sahip olmanın tek yolu, yüksek öğrenim programına kayıt yaptırmaktır. Fransa’da bu öğrenciler için senede 964 saat resmi çalışma hakkı tanınmıştır. Fakat yukarıda da vurguladığımız üzere bu durum, dil okulu öğrencileri için geçerli değildir.

Fransa Dil Okulları Konaklama
Fransa’da dil okuluna gitmek isteyen Türk öğrencileri birçok alternatif bekliyor olacaktır. Fransa’nın sadece dil okullarıyla değil aynı zamanda dünya çapında üniversitelere sahip olması, buradaki pek çok şehrin “öğrenci şehri” olarak anılmasını sağlamaktadır. Konaklama seçenekleri arasında tercih yaparken bütçenizi, konakladığınız yerin dil okulu ile olan mesafesini ve konfor düzeyini kriter olarak görmelisiniz. Nitekim bu tip kriterler, konaklama masraflarını da bizzat etkileyen unsurlardır. Fransa’da sıklıkla tercih edilen konaklama seçeneklerinden birisi aile yanı konaklamadır. Bu seçenek, aynı zamanda ülke kültürünü yakından tanıma fırsatı verir. Ayrıca paylaşımlı daire, hostel, yurt, stüdyo daire ve otel gibi konaklama tercihleri yapılabilir. Yurtlar genellikle 2 ya da 3 kişilik odalardan oluşmaktadır. Bu konaklama seçeneği, size çok sayıda uluslararası öğrenci ile bir arada olma olanağı yaratır.

Fransa’da Dil Okulu Vizesi
Fransa’da dil okullarında kısa ya da uzun vadede eğitim almak isteyen Türk öğrenciler Fransa dil okulu vizesine sahip olmak zorundadır. Eğitim süresi 3 ayı aşmayacak kişileri Schengen vizeleriyle eğitim alma şansı bulabilir. Fakat böyle bir senaryo mümkün değilse, iki ülke arasındaki güncel prosedürler gereği vizenin temin edilmesi şarttır. Öğrenci vizeleri; kısa dönem ve uzun dönem olmak kaydıyla iki ayrı grupta incelenir. Bunlar C tipi ve D tipi vize olarak da adlandırılır. Başvuru aşaması, evrakların teslimi ve işlemin sonuçlanma süresine dair detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız NGGlobal’den profesyonel destek alabilirsiniz.

Fransa’da Yaşam Maliyetleri ve Sosyal Hayat
Türkiye’den Fransa’ya uçak yolculuğu ile 3 saat 40 dakika neticesinde ulaşabilirsiniz. Dünyanın en turistik destinasyonlarını bünyesinde barındıran Fransa, bazı Avrupa ülkelerine kıyasla pahalı bir ülkedir. Türkiye ile arasında 2 saatlik zaman farkı bulunan ülkenin kuzey bölümlerinde ılıman iklimin, güney bölümlerinde ise Akdeniz ikliminden izler bulunur. Hızlı tren sistemi son derece gelişmiş olduğu için ülkenin pek çok şehrini kolayca keşfetme şansı bulabilirsiniz. Almanya, Hollanda, İtalya, Belçika, Lüksemburg, İsviçre, Avusturya gibi ülkelere yakın konumda bulunan Fransa’da daireler 600-900 Euro aralığındadır. 1 öğün yemek ise ortalama 13 Euro civarındadır. 50 Euro ödeyerek aylık ulaşım giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Fransa Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık
Kariyerinde ya da akademik yaşamında gelişim göstermek isteyenler için en doğru dil okullarına yönelmek çok önemlidir. Dil okullarına kayıt süreci; konaklama, vize, eğitim programı gibi oldukça kritik başlıkları içinde barındırdığı için profesyonel danışmanlardan destek almak önemli olacaktır. Çok daha sağlıklı bir başvuru süreci için, dil okullarında, üniversite başvurularında ya da sertifika süreçlerinde profesyonel düzeyde hizmet veren danışmanlarıyla NG Global’i tercih edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular
Fransa’da en çok bilinen ya da tercih edilen dil okulları hangileridir?
Fransa’nın birçok şehrinde bütçenize uygun popüler dil okulları bulabilirsiniz. Fakat başvuru istatistiklerini göz önünde alırsak Eurocentres, L'etoile Paris, LSI ve Lyon Blue gibi dil okullarının biraz daha ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Yeşil pasaportla Fransa’ya öğrenci olarak gidebilir miyim?
Yeşil pasaporta sahip olan Türk öğrenciler, 90 günü geçmemek kaydıyla vizesiz şekilde eğitim alma hakkına sahiptirler.

Neden Fransa’da dil eğitimi almalıyım?
Fransa’daki eğitim sistemi, sadece Avrupa değil dünya genelinde müthiş bir saygınlığa sahiptir. Fransızcanın AB özelinde ticaret dili olarak kabul görmesi, bu dilin birçok ülkede resmi ya da ikinci dil olarak konuşulması, ülkenin refah ve gelişmişlik düzeyi, Fransa dil okullarını gençler için büyük bir fırsata dönüştürmektedir.

İtalya'da ücretsiz üniversite ve burs imkanı!

İtalya'da Burs Garantili ve Ücretsiz Eğitim Fırsatı!
İtalya’da İngilizce ve İtalyanca dillerinde, lisans ve yüksek lisans programları için şimdi başvurun, burs garantili ücretsiz eğitim fırsatından yararlanın.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.