Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Vazgeç
Ara

Almanya Dil Okulları

Yurdışı eğitim danışmanlarımız sizin için Almanya'da dil eğitimi alabileceğiniz popüler şehirleri bir araya getirdi.

Almanya Dil Okulları

Almanya'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Şehirler

Almanya'da Dil Okulu

Almanya Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Almanya Dil Okulları
Almanca, Avrupa’da en çok konuşulan dillerin başındadır. Türkiye’ye yakınlığı, ekonomisinin güçlü oluşu gibi sebeplerle Almanya ülkemizden oldukça fazla göç alır. Almanca öğrenmek isteyen öğrenciler de sıklıkla Almanya’daki dil okullarını tercih ederler. Ayrıca Almanya, eğitim kalitesi açısından dünyada üst sıralarda olduğundan bu ülkedeki eğitim kurumları popülerdir. Kaliteli bir eğitim anlayışı olmasına karşın Almanya’da eğitim ücretleri pahalı değildir. Üstelik farklı Almanca seviyelerine uygun dil okulu sınıfları bulunur. Almanya’da dil eğitimi alarak aynı zamanda bölgenin kendine has kültürünü ve tarihi zenginliklerini de tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Dil kursunuzu tamamladıktan sonra ise Almanya’da lisans veya yüksek lisans eğitiminizi tamamlamak gibi hedefler koyabilirsiniz. Dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahip olan ülkede çalışma deneyimi yaşayabilir ve burada kendinizi geliştirecek iş fırsatları bulabilirsiniz.

Almanya’da Dil Eğitimi
Almanca öğrenmek birçok öğrenci açısından oldukça zorlu bir süreç olabilmektedir. Almancanın dil bilgisi kuralları, fiillerin farklı çekimli halleri gibi sebeplerle kişiler Almanca öğrenmekte zorlanma yaşanabilir. Buna karşın Avrupa’da en çok konuşulan ve ülkemizde en çok öğrenilmek istenen diller arasında Almanca vardır. Almanya’daki dil okullarının eğitim kalitesinin dünya çapında yüksek sıralarda olmasıyla Almanya’daki dil okulları tercih edilmektedir. Farklı seviyelere yönelik dil okulları seçenekleri de oldukça fazladır. Almanya’daki dil okulları devlet desteklidir. Yani eğitim maliyetleri de öğrenciler için daha uygundur. Almanya’da dil eğitimi için kursu bitirdiğinizde alacağınız belge tüm dünyada geçerli olacaktır. 100 milyon kişiyi aşkın sayıda konuşulan bir dil olan Almancayı öğrenmiş olmak, size akademik anlamda da büyük katkı sağlayacaktır. Almanya’da dil okulu sonrasında lisans, yüksek lisans yaparak ilerleyebilir, Avrupa’da rahatlıkla iş bulabilirsiniz.

Almanya Dil Okulu Eğitim Programları
Almanya’daki dil okullarında her seviyeye göre farklı kurslar ve sınıflar bulabilirsiniz. Çoğu dil okulunda olduğu gibi yoğun ve genel dil eğitimi programları Almanca için de geçerlidir. Genel eğitim programlarını genellikle daha uzun vakti olan öğrenciler tercih ederler. Genel Almanca ders programları haftalık 20 saate yakın ders süresini içerir. Yoğun Almanca programları ise haftalık 25-30 saatlik ders sürelerini bulmaktadır. Ayrıca eğitim sürenize göre iki seçeneğin arasındaki yarı yoğun programları da tercih edebilirsiniz. Almanya’da dil okulunda iş Almancası seçeneğini de ihtiyaçlarınıza göre tercih edebilirsiniz. Sağlık alanında hemşireler ve doktorlar için özel Almanca eğitim programları dahi vardır. Ayrıca TestDAF gibi sınavlara hazırlanmak için de Almanya’daki dil okullarını seçebilirsiniz. Almanya’da ayrıca dil eğitimi programları arasında Almanya’da üniversitede okumak için Almanca hazırlık sınıflarına da gidebilirsiniz. Almanca yaz okulları, Almanca dersi ve staj seçenekleri de Almanya’daki dil eğitimi programlarına ekleyebiliriz.

Almanya’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler
Almanya’da hangi şehirde dil eğitimi almak istediğinize karar vermek işin en zorlu kısımlarından biridir. Türkiye ile Almanya ilişkileri ve orada yaşayan vatandaşlarımızı düşündüğümüzde Almanya’da oldukça fazla Türk göçmen vardır. Bu sebeple Almanca öğrenebilmek için Türkçe konuşmaktan biraz uzaklaşmak gerekebilir. Almanya’da en iyi eğitimi alabileceğiniz şehirleri sıralamak gerekirse:

  • Berlin; Almanya’nın başkentidir ve burada nüfusu 3,5 milyonu aşkın kişi yaşamaktadır. Kültürel, sosyal ve ekonomik açıdan oldukça gelişmiş bir kenttir. Dil eğitiminizi Almanca olarak alırken İngilizce konuşabilen insanlarla da etkileşim halinde olabilirsiniz. Kentte ulaşım oldukça gelişmiş ve rahattır. Tarihi geziler yapabileceğiniz Berlin’de kışlar soğuk yazlar nemli ve sıcaktır.
  • Münih; öğrencilerin en çok tercih ettiği Almanya’daki kentlerin başındadır. Bavyera eyaletinin en büyük Almanya’nın ise üçüncü büyük kentidir. Dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden seçilen Münih’te Almanca dil eğitimi almak için pek çok seçenek bulabilirsiniz. Dünyanın en büyük şirketlerinin de burada olduğu ve adeta teknolojinin başkenti olduğunu da hatırlatalım. Eğitim kalitesinin yüksek olduğu Münih Teknik Üniversitesi de buradır.
  • Frankfurt; Almanya’nın beşinci büyük kentidir. Hessen eyaletinde olan kent sadece Almanya için değil dünya için de finans ve ticaret merkezlerinden biridir. Sanayi açısında da oldukça gelişmiştir. Frankfurt’ta da çok iyi Almanca dil eğitim veren kurslar bulunur. Ayrıca iklim açısından diğer şehirlerden daha ılıman olduğunu bilinir.
  • Bremen; Almanya’nın en küçük eyaleti ile aynı ismi taşıyan şehridir. Ülkenin kuzeyinde bulunur ve burada oldukça temiz bir Almanca konuşulur. Almanca dil eğitimi almak adına ideal bir kenttir. Bremen de diğer Almanya şehirlerine göre daha sıcaktır. Ulaşım açısından sorunsuzdur ve birçok dil okulu seçeneği vardır.

Bu şehirler haricinde Almanya’da Köln, Hamburg, Stuttgart veya Heilderberg gibi pek çok şehirdeki Almanca dil eğitimi seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Almanya Dil Okulu Fiyatları
Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok farklı seçenek vardır. Tercih edilen şehir, dil okulu, ders saati ve programı gibi pek çok etken ödenecek ücretleri etkiler. Kendi bütçenize ve kriterlerinize uygun okulu bulmak adına iyi bir araştırma yapmalısınız. Bunun yanı sıra güvenilir danışmanlık firmalarından destek alabilir, güncel olan Almanya’daki dil okulu fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Almanya Dil Okulları Konaklama
Almanya’ya dil eğitimi için gittiğinizde pek çok konaklamama seçeneği öğrenciler için sunulur. Bunlardan ilki dil okullarının kendi bünyelerindeki yurtlarıdır. Dil okulunun konaklama seçeneği genellikle diğer konaklama seçeneklerinden daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Dil okulları aynı zamanda hostel ve yurtlarla anlaşma yaparak öğrencilere alternatif konaklama seçenekleri sunmaktadır. Almanya’da dil okuluna gittiğinizde konaklamak için aile yanında konaklamayı seçebilirsiniz. Alman bir ailenin yanında kalarak Almanca pratik yapabilirsiniz. Aynı zamanda Alman kültürünü yakından inceleyebilirsiniz. Bir başka konaklama seçeneği ise kiralık dairede kalmak veya otelde kalmaktır.

Almanya Dil Eğitimi ve Çalışma İzni
Almanya’da eğitim alırken bir yandan çalışmak öğrenciler için önemli kriterlerden biri haline gelmiştir. Dil okuluna gittiğinizde Almanya devleti öğrencilere çalışma izni vermez. Dil kursu vizesi ile çalışma iznine sahip olamazsınız ancak öğrenci vizesi ile çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Öğrenci vizesi ile devletin belirlediği sınırlı saatler dahilinde çalışabilirsiniz. Belirlenen saatlerin dışında çalışan öğrenciler sınır dışı edilmektedir.

Almanya’da Dil Okulu Vizesi
Almanya’ya gidebilmek için Schengen bölgesinde olduğundan bu vizeyi almanız gerekir. Dil okulu için de Schengen vizesi alıp Almanya haricinde de Avrupa Birliği üyesi 24 ülkeye gidebilirsiniz. Schengen vizesi için ise direkt konsolosluktan değil aracı kurumlar vasıtasıyla başvurunuzu yürütürsünüz. Dil okulu için alacağınız vize aynı zamanda dil kursu süresince orada bulunacağınızı taahhüt etmiş olursunuz. Almanya dil okulları için vize başvurusu konusunda danışmanlık firmalarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Almanya’da Yaşam Maliyetleri ve Sosyal Hayat
Almanya’daki yaşam maliyetleri diğer Avrupa ülkelerine göre öğrenciler için daha ekonomiktir. Elbette şehirden şehre ev kira fiyatları gibi giderler değişkenlik gösterir. Örneğin şehir farklılıklarına göre ev kiraları 550 Euro ile 800 Euro gibi rakamlar arasında değişebilir. Restoranda bir öğün yemek 8 Euro civarındadır. Bilindiği gibi Almanlar son derece disiplinlidir ve bu durum eğitim konusunda da geçerlidir. Tüm alanlarda insan haklarını gözetip birbirlerine üst düzeyde saygılı davranırlar. Bunun haricinde ülkemizdekine benzer bir sosyal yaşam vardır diyebiliriz. Türkiye’den gelen göç sayesinde ülkemizin mutfağına da sıklıkla rastlayacaksınız. Almanya’da sosyal yaşam açısından en rahatlatıcı konu ise ulaşım ağının çok gelişmiş olmasıdır. Farklı şehirler arasında rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Ayrıca imkanlarınız dahilinde diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz. Almanya, festivaller ve fuarlar açısından da zengin bir ülkedir. Bulunduğunuz şehirdeki veya Almanya içerisindeki diğer şehirlerdeki organizasyonlara dahil olabilirsiniz.

Almanya Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık
Almanya’da dil okullarına gitmek isteyen öğrenciler, NG Global’in profesyonel danışmanlık ekibinden ücretsiz destek alabilirler. NG Global ekibi, vizeden ders içeriklerine kayıt sürecinden konaklamaya aklınıza takılan her türlü başlık için yanınızdadır.

Sık Sorulan Sorular
Almanya’da dil okulu vize süreleri ne kadar uzunlukta olur?
Almanya dil okulu vizeleri 3 ile 12 ay arasındaki sürelerde olabilir.

Almanya’da öğrenciler için sağlık sigortası ne biçimdedir?
Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden gidenlerin sağlık sigortası yaptırmaları gerekir.

Almanca dil okulunu bitirdikten sonra Almanya’da akademik eğitim alabilir miyim?
Almanya’da üniversite okumak için Almanca dil kursunu bitirmeniz yeterli olmayabilir. Üniversitelerin farklı kriterlerini de araştırmalısınız.

Almanya’da dil okullarının sistemi nasıldır?
Almanca seviyenize göre farklı sınıflarda eğitim alırsınız. Öğrencilerin seviyelerine ve ilerlemelerine bağlı olarak kur bitirme süreleri farklılık gösterir. Dil okulları arasında da kur bitirme süreleri farklıdır.

Almanca seviyem düşükse dil eğitimi alabilir miyim?
Almanca dil seviyesine bakılmaksızın dil eğitimi alabilirsiniz. 

İtalya'da ücretsiz üniversite ve burs imkanı!

İtalya'da Burs Garantili ve Ücretsiz Eğitim Fırsatı!
İtalya’da İngilizce ve İtalyanca dillerinde, lisans ve yüksek lisans programları için şimdi başvurun, burs garantili ücretsiz eğitim fırsatından yararlanın.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.