Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Vazgeç
Ara

Popüler Üniversiteler
Centennial College
Kanada
(11 Yorum)

Dubai Dil Okulları

Yurdışı eğitim danışmanlarımız sizin için Dubai'de dil eğitimi alabileceğiniz popüler şehirleri bir araya getirdi.

Dubai Dil Okulları

Dubai'de Dil Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Şehirler

Dubai'de Dil Okulu

Dubai Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dubai Dil Okulları
Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki emirliklerden biridir. Orta Doğu’da bulunmasına rağmen halkın büyük bir çoğunluğu İngilizce konuşur. Büyük oranda İngilizce konulmasının sebebi ise daha önce İngilizlerin himayesinde olmasıdır. Aynı zamanda İngiliz kültürü etkileri de Dubai’de net şekilde görülür. Bir yandan da burası oldukça fazla göç alan bir yerdir. Öyle ki Dubai’nin yerel halkı nüfusunun %17 kadarını oluşturur. Dolayısıyla İngilizce dil eğitimi almak için Dubai uygun bir alandır. Dubai; gökdelenleri, lüks alışveriş merkezleri ve eğlence parklarıyla modern bir destinasyondur. Kentte bulunan tabelalar dahi İngilizce ve Arapça dillerindedir. Burada dil eğitimi alan kişiler, uluslararası pek çok öğrenciyle veya burada yaşayan kişi ile dil pratiği yapabilir. Ayrıca dil eğitimindeki kalite standartları da üst düzeydedir. Dubai’de dil eğitimi alırken yüksek teknolojili sınıflarda, anadili İngilizce olan eğitmenlerden ders alırsınız. Tüm bu avantajların yanı sıra ülkemize de oldukça yakın olması sebebiyle de Dubai’de dil eğitimi almayı tercih edebilirsiniz. Dubai, dil eğitimi için gelen uluslararası öğrencilere çalışma izni vermektedir. Belirli kriterleri yerine getirip Dubai’de hem dil eğitimi alıp hem de çalışarak geçiminizi sağlamanız da mümkündür.

Dubai Dil Eğitimi
Yurt dışında dil eğitimi almak için akla ilk gelen seçenekler arasında Dubai ön planda olmasa da her geçen gün popülerliğini arttırmayı başarmıştır. Son yıllarda uluslararası öğrenciler, Dubai’de aldıkları dil eğitiminin kalitesinden oldukça memnun kalmışlardır. Dubai’de dil eğitimi alırken çalışabilme seçeneği de burayı çok daha cazip hale getirmektedir. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin yüz ölçümü bakımından en büyük ikinci bölgesidir. İklimi yıl boyunca sıcaktır ve bunun da etkisiyle tam anlamıyla bir turizm alanıdır. Bu emirlikte ekonomi de oldukça gelişmiştir. İşsizlik oranlarının ve suç oranlarının oldukça düşük olduğu ülkede pek çok fırsatla karşılaşabilirsiniz. İngilizce anadili olmamasına rağmen Dubai’de en çok kullanan yerlerden biridir. Dil eğitimi için çok sayıda özel eğitim kurumu bulunur. İngilizce dil eğitimi için farklı ihtiyaç, bütçe veya beklentiye göre yüksek standartlara sahip pek çok eğitim kurumu vardır. NG Global aracılığıyla bu dil okulları arasında en ideal tercihi yapabilirsiniz.

Dubai Dil Okulu Eğitim Programları
Dil eğitimi alırken hangi programı seçeceğiniz orada olacağınız süre ile yakından ilişkilidir. Kısa bir süre kalacaksanız yoğun olan bir programı seçmek gibi pek çok seçeneğiniz vardır. Dil eğitiminin yanı sıra dil sınavlarına da Dubai’deki dil okullarında hazırlanabilirsiniz. Okullar arasında değişkenlikler gösterse de genellikle Dubai’de dil okulu eğitim programları şu şekildedir:

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • Pratik ağırlıklı, konuşmaya dayalı İngilizce
  • Birebir Özel Dersler
  • Akademik İngilizce
  • TOEFL Hazırlık Kursları
  • IELTS Hazırlık Kursları

Dubai’de dil okulu eğitimi programlarının süresi en az 2 haftadan başlar. En fazla 36 hafta olarak dil eğitimi programlarının süresi belirlenmiştir. Bu sürelerin yanı sıra ekstra alınan ek dersler de olabilmektedir.

Dubai Dil Okulu Fiyatları
Dubai yurt dışında dil eğitimi almak adına fiyat konusunda en iyi alternatiflerden biridir. Uluslararası öğrenciler için gerek dil eğitimi fiyatları gerekse de konaklama ve yaşam giderleri oldukça makuldür. Okulların ücretleri; seçeneğiniz programın süresine, okulların ücret politikaları gibi sebeplerle değişkenlik gösterir. Dil okulu için Dubai’de konaklama seçeneğiniz de ücreti oldukça etkileyen bir faktördür. Ayrıca dil okulunun sunduğu ek hizmetlerden de faydalanmak için ekstra ücretler ödeyebilirsiniz. Dil okulu seçeneklerinde Dubai dil okulları, orta seviyelerde bir fiyata sahiptir. Dubai’deki dil okulları sene içerisinde kampanya ve indirimler oluştururlar. Dubai dil okullarının fiyatlarıyla ilgili kampanyaları takip ederek indirimli seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Ücret konusunda daha net bilgi almak için yurt dışında eğitim ile ilgili profesyonel NGGlobal ekibine danışmanız işleriniz kolaylaştıracaktır.

Dubai Dil Okulları Konaklama
Dubai’de dil eğitimi alırken konaklama için oluşturduğunuz seçenek, bütçenizle doğru orantılı olmalıdır. Dubai’de gideceğiniz dil okulunun kendi bünyesinde yurdu bulunabilir. Bu yurtlar genellikle rezidans tipi konutlardır. Eğer dil okulunun yurdunda kalmak istiyorsanız okulun sunduğu konaklamayı dikkatle incelemelisiniz. Dil okulu yurtlarında tek ya da çift kişilik odalar mevcuttur. Öğrenci yurdunda klima, spor salonu, çalışma alanları gibi imkânlar da bulunur. Ayrıca terası ve yüzme havuzu da öğrenci yurtlarında bulunabilir. Ulaşım açısından da servis imkânı gibi hizmetlere ulaşabilirsiniz. Öğrenci yurtlarında bulunan ortak ocak ve buzdolaplarını kullanabilir ve bizzat kendi yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Dubai’de dil okuluna gittiğiniz zaman diğer bir konaklama alternatifi ise öğrenci evleridir. Jumeriah Lakes Towers, Jumeriah Beach Residance ve Marina gibi bölgelerde paylaşımlı odalar, öğrenciler tarafından tercih edilir. Paylaşımlı evler genellikle 2 ya da 3 odalıdır. Öğrenci evinde kaldığınız zaman girişte depozito ücreti verir ve evden ayrılacağınız zaman geri alırsınız. Paylaşımlı odalar tek veya çift kişilik olarak kullanılır.

Dubai Dil Eğitimi ve Çalışma İzni
Dubai’de dil eğitimi almayı cazip kılan unsurlardan en büyüğü emirliğin öğrencilere çalışma izni vermesidir. Dubai’ye dil eğitimi için gidecek olan öğrencilerin yarı zamanlı çalışabilmesi için en az 12 haftalık dil eğitimine gidiyor olmaları gerekir. Dil eğitimine başladığınızda haftada 20 saat civarında yarı zamanlı işlerde çalışma hakkınız olur. 6 aylık bir dil okuluna kayıt olduğunuzda ise 1 senelik öğrenci vizesine ve çalışma iznine sahip olursunuz. İlk 6 ayınızda dil okulunda eğitim alırken yarı zamanlı işlerde çalışabilirsiniz. Sonraki 6 aylık sürede dil okulunuz bittiğinde tam zamanlı işlerde çalışabilirsiniz. İşsizlik oranının düşük olduğu Dubai’de iş bulmak öğrencilerin İngilizce seviyelerine göre farklılık gösterir. Dubai; turizm sektörünün geliştiği bir yer olduğundan kafeler, oteller ve restoranlarda iş imkânları vardır. İnsanlarla iletişim halinde olunan işlerde İngilizce seviyesinin üst düzeyde olması beklenir. İngilizce seviyenize göre kendi eğitim gördüğünüz alanda da iş bulabilmeniz olasıdır.

Dubai Dil Okulu Vizesi
Son yıllarda yurt dışına çıkarken öğrenciler, birçok farklı sorun sebebi ile vize alamayabiliyor. Dubai’de ise başka ülkeler için hazırladığınız evrakların pek çoğunun istenmediği dahi bilinmektedir. Özellikle hesabınızda olması gereken yüksek miktarlarda teminat parası, Dubai için geçerli değildir. Dubai’de öğrenci olmak için olan vizenin başvurusu, kayıt yaptıracağınız dil okulu tarafından yapılır. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Dubai’nin konsolosluğu, başka bir ülkede yer almadığı için işlemler Dubai’de yapılır. Online biçimde gönderilen Dubai öğrenci vizesi, yaklaşık 2 ile 4 hafta arasında sonuçlanır.

Dubai’de Yaşam Maliyetleri ve Sosyal Hayat
Dubai’de yaşam maliyetleri Türkiye’ye göre daha yüksektir. Benzin fiyatları ise ülkedeki petrolden dolayı daha düşüktür. Ev kiraları ise konum, oda sayısı ve eşyalarına göre değişmekle beraber ortalama 1500$ seviyesindedir. Dubai’de Arap mutfağı hâkimdir. Ortadoğu ve Asya mutfaklarına benzer bir mutfaktır. Genellikle yemekler et, balık ve pirinç üzerinedir. Gıda fiyatlarına örnek vermek gerekirse 12’li bir kutu yumurta 2.50$, 1 litre süt 1.50$, 1 kilo tavuk eti 7$ civarındadır. Dubai’ye bilindiği üzere çöl iklimi hâkimdir. Burada çöl safarileri yapabilir, spor etkinlikleri ve konserlere giderek boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Dubai yeni oluşturulmuş modern bir yapıya sahiptir ve tarihi eser, tarihi kalıntılar pek bulunmaz. Dünyanın en büyük alışveriş merkezleri de bu emirlikte bulunmaktadır. Dubai bir Arap ülkesi olmasından dolayı muhafazakâr bir yapının baskın olduğu düşünülür ancak ülke oldukça kozmopolit bir yapıdadır. Dünyanın pek çok yerinden gelen turistler ve burada yaşayan çeşitli milletlerden insanlar burada rahatça gezebilirler. Diledikleri gibi giyinebilir ve eğlenebilirler. Üstelik Dubai’de suç oranı çok çok düşüktür. Dilediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz ve güvenliğinizden endişe duymazsınız.

Dubai Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık
Dubai’deki dil okullarından eğitim almak için mutlaka uzman bir danışmanlık şirketinden hizmet almanız önerilir. NG Global alanında yetkin kadrosu ile Dubai’de öğrenci olmakla alakalı tüm sorularınızı yanıtlar. Dubai’deki dil okullarına öğrenci olarak gitmeden önce NG Global’den ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular
Dubai’de iş bulmak hangi aylarda daha kolaydır?
Dubai işsizlik oranının düşük olduğu, zengin bir ekonomiye sahiptir. Burada iş bulmak için en uygun zamanın eylül ayı civarında olduğu düşünülebilir.

Dubai Türkiye’ye ne kadar uzaklıkta?
Dubai İstanbul’dan uçakla 4 buçuk saat civarında bir uzaklığa sahiptir.

Türkiye ile Dubai arasında ne kadarlık bir zaman farklı var?
Dubai, Türkiye’den 1 saat ileridedir.

Dubai çok sıcaklık bir ülke mi?
Yazları hava 40 derecedir sıcak ve nemlidir. Kışları ise hava 15 derece seviyesindedir.

İtalya'da ücretsiz üniversite ve burs imkanı!

İtalya'da Burs Garantili ve Ücretsiz Eğitim Fırsatı!
İtalya’da İngilizce ve İtalyanca dillerinde, lisans ve yüksek lisans programları için şimdi başvurun, burs garantili ücretsiz eğitim fırsatından yararlanın.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.