Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Vazgeç

İngiltere Dil Okulları

Yurdışı eğitim danışmanlarımız sizin için İngiltere'de dil eğitimi alabileceğiniz popüler şehirleri bir araya getirdi.

İngiltere Dil Okulları

İngiltere'de Dil Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Şehirler

İngiltere'de Dil Okulu

İngiltere Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İngiltere Dil Okulları
Dünyanın en popüler dili olarak kabul edilen İngilizceyi ana vatanında öğrenmek isteyenler, İngiltere’nin farklı şehirlerine yayılan dil okullarına yöneliyor. İngilizce öğrenmek adına pek çok açıdan en ideal ülke olan İngiltere, yüzlerce dil okulunu bünyesinde barındırır. Akademik serüveninizde, kariyerinizde ya da sosyal yaşamınızda İngilizceden aktif şekilde yararlanmak istiyorsanız, siz de farklı bütçe ve eğitim programlarına sahip olan dil okullarına kaydınızı yaptırabilirsiniz. Dil eğitimi, İngiltere’de başlı başına profesyonel bir sektör olarak ele alınır. Yapılan sıkı denetimler sayesinde ülkede yer alan tüm dil okulları, kalite standartlarını belli bir çıtada korur. Tercih edeceğiniz dil okulu sayesinde eşsiz bir deneyime sahip olmanın yanında İngiltere kültürüne de oldukça yakından tanıklık edebilirsiniz. Avrupa’nın birçok ülkesinde dil eğitimi almak mümkün olsa da İngiltere’ye çok özel bir vurgu yapmak gerekir. Dil okulları denildiği zaman akla gelen ilk ülkelerden biri olan İngiltere, sahip olduğu kültürel, ekonomik ve sosyal zenginlikleriyle de bir cazibe noktasıdır. NGGlobal desteğiyle, bütçenize ve beklentinize en uygun dil okuluna yönelmeniz mümkündür.

İngiltere’de Dil Eğitimi
İngiltere, genel olarak İngilizceyi verimli bir şekilde öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği ilk ülkedir. Ülkede yer alan dil okullarının önemli bir kısmı oldukça köklü kurumlardan meydana gelir. Sistemin oldukça başarılı bir şekilde işlediği İngiltere’de hemen hemen her türlü bütçeye ve beklentiye uygun bir dil okulu bulunabilir. Okullar, Londra'da bulunan British Council tarafından onaylı olmak zorundadır. Öte yandan Quality English, IALC ya da The English Network gibi kurumlar tarafından akredite edilen dil okulları da mevcuttur. İngiltere, dil okulu sayısı konusunda dünya çapında bir rekora sahiptir. Bunlar İngiltere’nin en ufak şehirleri de dahil olmak üzere birçok şehre dengeli bir şekilde yayılmıştır. İngiltere’de üniversiteye gitmeyi planlayan öğrenciler için de bu tip dil okulları, kısa vadede kendilerini geliştirebilmeleri ve ülkeye adapte olabilmeleri açısından müthiş bir avantaj sağlıyor. Ülkede yer alan dil okullarının bazıları, zincir okullardır ve bu nedenle eşzamanlı olarak dünyanın farklı şehirlerinde de temsil edilmektedir. Bu okullar görece daha profesyonel bir anlayışla yönetilir. Diğer yandan butik yapılarıyla dikkat çeken dil okulları ise sıcak ve samimi yapılarıyla bilinir. Son olarak, İngiltere’deki dil okullarının bir kısmının üniversite ya da kolej çatısı altında hizmet verdiklerini anımsatalım. Sizin için en ideal tercihe yönelirken NG Global’in deneyimli ve uzman danışmanlarından destek alabilirsiniz.

İngiltere’de Dil Eğitimi Programları
Dil okulu için ada ülkesi İngiltere’yi tercih eden kişileri birçok farklı eğitim programı beklemektedir. Bu programlar genel olarak öğrencilerin kendilerini geliştirmek istedikleri spesifik alanın dinamikleri göz önünde bulundurularak oluşturulur. Örneğin dil yeterliliği düşük olan öğrenciler için başlangıç programları önerilir. Belli bir amaca yönelik olarak dil eğitimi almak isteyenler için tematik İngilizce eğitimleri verilmektedir. Öte yandan uzun vadeli yoğun programlar ya da iş/akademi gibi alanlar için dahil olunan programlar da dikkat çekmektedir. İngiltere’deki dil eğitim programlarını temel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yoğun İngilizce
  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • Özel İngilizce kursları
  • İş İngilizcesi
  • Üniversite hazırlık kursları
  • Yarı yoğun İngilizce programları
  • Sınavlara hazırlık kursları
  • İngilizce öğretmenleri için özel sertifika programları
  • Yaz kursları

İngiltere’de Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler
İngiltere dil okullarının önemli bir kısmı, ülkenin başkenti de olan Londra’da toplanmıştır. Özellikle uluslararası şubeleri olan büyük kurumlar, büyük ölçüde Londra’dadır. Londra’nın görece pahalı bir şehir olmasından dolayı bütçenize göre tercih edebileceğiniz birçok şehir söz konusudur. Bu bölgelerden bazıları; Manchester, Brighton, Oxford, Bristol, Cambridge şeklindedir. Dil okullarının tamamı şehir merkezlerinde bulunmaz. Bazı okulları bizzat şehrin dışında ya da bizzat sahil kasabalarında yer alabilir. Lokasyonlar, elbette ücretler üzerinde somut farklılıklar yaratacaktır.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları
Dil okulları konusunda dünyanın en başarılı ve verimli eğitim sistemine sahip olan İngiltere, her sene dünyanın farklı noktalarından binlerce öğrenciyi ağırlar. Eğitim maliyetleri, öğrencilerin yaptıkları dil okullarında öncelikli kriterler arasındadır. Şehirler arasındaki yaşam koşulları, kültürel ve sosyal farklılıklar, öğrencilerin dikkat ettikleri diğer ölçütlerdir. Eğitim programına, şehre, konaklama türüne, okulun konumuna, okulun fiziksel koşullarına ya da okulun sahip olduğu prestije göre fiyatlar değişir. Daha uygun fiyatlar için sene boyunca devam eden kampanyaları ve indirim fırsatlarını mutlaka NGGlobal’ile netleştirmelisiniz.

İngiltere Dil Eğitimi ve Çalışma İzni
İngiltere’de dil eğitimi alırken ne yazık ki herhangi bir çalışma izni alamazsınız. Hükümetin bu konuda çok net ve katı kuralları bulunur. Dil eğitimi alırken yasa dışı çalıştığı tespit edilen kişiler, belli yaptırımlarla karşılaşabilir. Üniversite öğrencileri özelinde ise bu durum görece biraz daha esnetilmiştir.

İngiltere Dil Okulları Konaklama
Dünyanın en saygın dil okullarına ev sahipliği yapan İngiltere’ye geldiğiniz zaman sizi birçok cazip konaklama seçeneği karşılar. Konaklama, dil eğitimi almadan önce öğrencilerin en çok önem verdiği konular arasındadır. Seçtiğiniz konaklama türü, hem bütçenizi hem de güvenliğinizi ve konfor düzeyinizi etkiler. Hatta geliş amacınız olan dil gelişiminizi bile doğrudan etkiler. Aile yanı konaklama farklı kültürlerin tanınması açısından avantajlıdır. Öte yandan yurtlarda kalmak, yabancı öğrencilerle dil pratiği yapmak açısından avantaj olabilir. Daire kiralamak, görece maliyetli olsa da en konforlu konaklama türüdür. Öğrenci paylaşım evleri ise bütçeyi çok zorlamayan koşulları ile öne çıkar. Konakladığınız yerle dil okulu arasındaki mesafenin kısa olmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

İngiltere’de Dil Okulu Vizesi
Doğrudan İngiltere dil okulu vizesi diye bir vize türünden söz etmek mümkün değildir. Bunun yerine İngiltere’de kalacağınız süreye bağlı olarak sizin için uygun olan öğrenci vizesine başvuruda bulunabilirsiniz. Dil okulunda alacağınız eğitim 6 aydan kısaysa turistik vizeye başvurmalısınız. 6-11 ay aralığında eğitimi alması gereken öğrenciler ise uzun süreli öğrenci vizesinden yararlanabilir. Bu gruptaki öğrencilerin alacağı vize, “Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi” olarak da bilinir. İngiltere öğrenci vizesine dair belgeler ve diğer detaylar için NGGlobal ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de Yaşam Maliyetleri ve Sosyal Hayat
Avrupa’nın en modern ülkelerinden biri olan İngiltere, doğal olarak İngilizcenin de merkezi olarak kabul görür. İngiltere’deki yaşam maliyetlerini büyük ölçüde yeme-içme, kira, market, ulaşım, kıyafet ve sosyal giderler oluşturur. Yaşam standardı birçok Avrupa ülkesinin üzerinde olan İngiltere’nin çok sayıda öğrenci dostu şehri bulunur. Kültürel zenginliği ile fark yaratan ülkede birçok etnik kimliğe ve yaşam biçimine tanıklık edebilirsiniz. Sene boyunca yağış alabilen İngiltere’de sıcaklık ortalamaları Türkiye’ye kıyasla oldukça düşük seviyelerdedir. Burada bulunduğunuz dönemde, çok sayıda sportif ve sanatsal etkinlikle karşılaşmanız olağandır. En küçük kasabalarda dahi bu kültürün ve alışkanlığın izlerine rastlamanız mümkündür. Rugby, futbol ve polo gibi spor dallarında öncü olan ülkede onlarca farklı İngilizce aksanı bulunur.  Londra’da ortalama bir restoranda yemek için 9-10 Euro ödeyebilirsiniz. Öte yandan 1 litre süt 0.90 Euro, 12 adet yumurta 2.1 Euro, 1 kg peynir 6 Euro, tek yön ulaşım bileti 2.50 Euro şeklindedir.

İngiltere Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık
Dil öğrenme süreçlerinde size katkı sağlayacak unsurların başında elbette dil okulları gelmektedir. İngilizcenin resmi dil olarak konuşulduğu ülkelerde dil okullarına kayıt yaptırmak, dil hakimiyetinize ciddi katkılar sağlayacaktır. Fakat dil okulları; konaklamadan vizeye, eğitim programlarından kayıt aşamasına birçok aşamayı içinde barındırır. Sizin için en makul dil okuluna sorunsuz şekilde kayıt yaptırmak istiyorsanız, bu konuda yıllardır profesyonel çalışmalar yürüten NGGlobal ekibiyle tanışabilirsiniz. NGGlobal, İngiltere dil okullarına başvurmak isteyen öğrencilere ücretsiz danışmanlık desteği sunmaktadır.

Sık Sorulan Sorular
İngiltere’de dil eğitimi esnasında çalışmak mümkün mü?
İngiltere’ye dil okullarında eğitim almak için gelen birinin bu süreçte çalışabilmesi yasal olarak mümkün değildir. Bu prosedürlere uymamanız durumunda size yönelik olarak belli cezai işlemler uygulanabilir.

İngiltere dil okullarında ihtiyaç duyulan İngilizce seviyesi nedir?
İngiltere dil okullarına dahil olmak istediğinizde söz konusu dil okulu sizden herhangi bir yeterlilik şartı talep etmez. Bu tip koşullar genellikle üniversite başvurularında karşınıza çıkacaktır. İngilizce konusunda oldukça yetersiz bir konumdaysanız, başlangıç programlarına kaydınızı yaptırabilirsiniz.

İngiltere dil okullarının başlangıç tarihleri nelerdir?
Üniversitelerde olduğu gibi senenin sadece belli bir döneminde başvuru yapılmaz. Dil okulları kayıtları sene boyunca aktiftir. Nadir örnekler haricinde genel olarak İngiltere dil okullarında eğitim pazartesi günleri başlar.

İtalya'da ücretsiz üniversite ve burs imkanı!

İtalya'da Burs Garantili ve Ücretsiz Eğitim Fırsatı!
İtalya’da İngilizce ve İtalyanca dillerinde, lisans ve yüksek lisans programları için şimdi başvurun, burs garantili ücretsiz eğitim fırsatından yararlanın.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.