Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Vazgeç

İrlanda Dil Okulları

Yurdışı eğitim danışmanlarımız sizin için İrlanda'da dil eğitimi alabileceğiniz popüler şehirleri bir araya getirdi.

İrlanda Dil Okulları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Şehirler

İrlanda'da Dil Okulu

İrlanda Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İrlanda Dil Okulları
İngilizce dil eğitimi almak için İrlanda dil okulları, en cazip seçeneklerden biridir. Doğası, eğlence kültürü gibi özellikleriyle ön plana çıkan İrlanda, yüksek eğitim standartları sebebiyle de birçok öğrencinin ilgi odağıdır. İrlanda dünyanın en büyük teknoloji şirketlerini bünyesinde barındırır. Son yıllarda Türkiye’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında İrlanda dil okulları, popüler bir seçenek olarak öne çıkar. Bu durumun en belirgin sebeplerinden biri İngiltere’ye kıyasla İrlanda’daki dil okullarının çok daha ekonomik olmasıdır. İrlanda’da para birimi olarak Sterlin yerine Euro kullanılmaktadır. Ülkede görece daha az sayıda Türk yaşadığı için İngilizce öğrenme noktasında kendinizi daha fazla motive edebilirsiniz. Ayrıca sıcakkanlı insanları ve güvenli ortamı ile İrlanda’da dil eğitimi almak oldukça keyifli bir deneyim haline dönüşecektir. Tüm bu özel deneyimi, NG Global’in profesyonel danışmanlarının desteğiyle yaşayabilirsiniz.

İrlanda’da Dil Eğitimi
İrlanda’daki dil okulları sürekli olarak denetlenmekte olduğundan eğitim kalitesi ve standartları belli bir düzeyin üzerindedir. Öte yandan İrlanda’da dil okuluna gittiğinizde sınıf mevcutlarının oldukça düşük sayıda olduğunu görürsünüz. Bu sayede dil eğitimi sürecinizde eğitmenler öğrencilerle birebir biçimde ilgilenebilir.  Bu sayede de öğrenciler, rahatlıkla istedikleri bilgileri eğitmenlerinden alabilirler. İrlanda’da dil eğitimi almanın en büyük avantajlarından biri de anadili İngilizce olan bir ülkede eğitim almaktır. Ayrıca İrlanda anadili İngilizce olan ülkelere kıyasla Türkiye’ye daha yakındır. 5 saat gibi kısa bir uçuşla Türkiye’den İrlanda`ya gidebilirsiniz. Öte yandan uluslararası öğrencilerin de İngilizce dil eğitimi almak için İrlanda’yı tercih ettikleri bilinmektedir. İrlanda’da konuşulan İngilizce ise sanılanın aksine baskın bir aksana sahip değildir. Tam tersine temiz bir İngilizceleri ve kendilerine has hafif bir aksanları vardır.

İrlanda’da Dil Eğitimi Programları
İrlanda’da dil eğitim programı tercihi olarak Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. Genel İngilizce eğitimi programı sabah ve öğle olmak üzere iki farklı seçenekten oluşur. Kendi düzeyinize uygun olarak genel İngilizcenin sabah veya öğle programlarına kayıt olabilirsiniz. Yoğun İngilizce programında ise gramer açısından eksikleriniz varsa veya İngilizce kelime dağarcığınızda eksikler varsa tercih edebilirsiniz. Yoğun İngilizce programında haftada 30 ders saatine yakın eğitim verilir. Genel İngilizce programında ise bu süre haftalık 20 ders saatine yakındır. İrlanda’da dil eğitimi programları IELTS, TOEFL, Cambridge gibi sınavlara yönelik olarak da hazırlanmıştır. Öğrenciler sınav hazırlık eğitim programlarına dahil olabilirler. Bu programların yanı sıra iş İngilizcesi, öğretmenlere yönelik özel kurslara veya akademik amaçlara yönelik kurslara da katılabilirsiniz. Yine dil eğitimi öğrencileri için tatilde İngilizce veya özel amaçlı olarak işletme gibi özel alanlara yönelik İngilizce dil eğitimi programlarına da ihtiyacınız dahilinde kayıt yaptırabilirsiniz.

İrlanda’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler
İrlanda’nın başkenti olan Dublin haricindeki şehirlerde çok az sayıda hatta neredeyse hiç Türk yaşamadığı bilinir. İngilizce dil eğitimi alırken anadili İngilizce olan insanların varlığı, pratik yapmak adına çok önemlidir. Bu sebeplerle İrlanda'da dil eğitimi almanın pek çok ayrıcalığı bulunur. Şimdi başkent Dublin’den başlayarak İrlanda’da eğitim alabileceğiniz şehirleri kısaca inceleyelim:

  • Dublin; İrlanda’nın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Avrupa ülkeleri arasında “en mutlu” insanların yaşadığı şehir seçilmiştir. Yine şehrin doğası, mimari yapıları ve tarihi de oldukça ilgi çekicidir. Dev teknoloji şirketlerinin bulunduğu Dublin teknolojinin de merkezi konumundadır. 1.5 milyona yakın nüfusuyla yaşam standartları yüksektir. Ayrıca bilindiği üzere publarıyla da ünlüdür. Dil eğitimi alacak öğrenciler için ise uygun yaşam maliyeti olan bir şehirdir.
  • Limerick; İrlanda’nın orta batı bölgesinde yer alır. Munster eyaletindeki 95 bine yakın nüfusuyla üçüncü büyük İrlanda genelinde dördüncü büyük kenttir. Kentin nüfusunun büyük bölümünü öğrencilerin oluşturmasından dolayı dil eğitimi için oldukça fazla tercih edilmeye başlanan bir şehir olmuştur.
  • Cork, ülkenin güneybatısında yer alır ve İrlanda’nın ikinci büyük kentidir. Pek çok kanal bulunan şehir, ayrıca bir endüstri merkezidir. Tarihi pek çok Avrupa şehrinden daha eskiye dayanır. Sene boyu 36 bine yakın öğrenciye ev sahipliği yapmasına karşın sakin bir kenttir. Cork şehrinde iyi bir dil eğitimi almanın yanı sıra caz festivali gibi etkinliklerde keyifli vakit geçirebilirsiniz.
  • Galway; İrlanda’nın üçüncü büyük şehri olup 80 bine yakın nüfuslu bir kenttir. Ülkenin batısında olan Galway turizm, eğitim, kültür ve teknoloji gibi alanlarda öne çıkar. Uluslararası öğrencilerin sıklıkla tercih ettikleri Galway dil kursu çeşitliliği bakımından da zengindir. İrlanda’nın iyi üniversitelerinden NUI burada bulunur.

İrlanda Dil Okulu Fiyatları
Birçok dil okulunda olduğu gibi İrlanda’da dil okulu fiyatları değişkenlik gösterir. Dil okulunun bulunduğu şehre ve eğitim süresine göre dil okulu fiyatları farklıdır. Bazı dil okulları ise dönemsel olarak kampanyalar düzenlemektedir. Bu indirim fırsatlarını takip ederek veya NG Global gibi güvenilir bir danışmanlık firmasından destek alarak güncel dil okulu fiyatlarını öğrenebilirsiniz. İngiltere ile kıyaslandığında ise İrlanda’da Euro kullanıldığından buradaki eğitim ücretlerinin görece daha makuldür. Hem ülkemizdeki öğrenciler hem de birçok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilen bir ülke durumundadır.

İrlanda’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni
İrlanda’da dil eğitimi alacak uluslararası öğrenciler için en önemli ve cezbedici konulardan biri, öğrencilere çalışma izninin verilmesidir. 25 haftanın üzerinde dil okuluna gidecek öğrencilere çalışma izni verilmektedir. Ayrıca haftada 20 saat ders almak gerekirken geriye kalan zamanlarda yarı zamanlı olarak öğrenciler çalışabilmektedir. Çalışma izni olan öğrenciler genellikle turizm sektöründeki işlerde, kafe, bar ya da restoranlarda çalışabilirler.

İrlanda Dil Okulları Konaklama
İrlanda’ya dil eğitimi almak için giden uluslararası öğrencilerin fazla tercih ettikleri konaklama seçeneği aile yanında konaklamaktır. Hem İngilizce pratik yapmak hem de İrlanda kültürünü yakından tanımak adına aile yanında konaklamak iyi bir tercih olarak görülür. Ayrıca dil okullarının konaklama seçenekleri arasında paylaşımlı evler ve yurtlar da bulunur. Öğrenci yurtlarının yanı sıra paylaşımlı dairelerde farklı bir öğrencilik deneyimi de yaşamayı tercih edebilirsiniz.

İrlanda’da Dil Okulu Vizesi
İrlanda’da öğrenci olmak için en az 15 saatlik bir dil eğitimi kursuna kayıt olmanız beklenir. C Tipi Vize 90 günden az, D Tipi Vize ise 90 gün üzeri olan zamanlar için verilmektedir. 25 hafta üzerindeki öğrenci vizesine sahip olanlara çalışma izni de verildiğini hatırlatmakta fayda var. İrlanda vizesi alabilmek için öncelikle tercih ettiğiniz kursun kayıt formunu doldurup imzalamanız gerekir. Ardından danışmanlık şirketiniz gideceğiniz dil okulunun ücretini ödeyerek vize başvurunuz yapılmış olur. Sizden istenen gerekli belgeleri temin ederek süreciniz devam eder. İrlanda Büyükelçiliği tarafından belirlenen İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde başvurular yapılır. Bu değerlendirmeler ortalama 2 hafta gibi bir sürede tamamlanır. Vizeniz onaylandıktan sonra danışmanlık firması dil eğitimi alacağınız kuruma bilgi verir.

İrlanda’da Yaşam Maliyetleri ve Sosyal Hayat
İrlanda kuzeybatı Avrupa’da, nüfusu 5 milyona yakın bir ülkedir. Resmi dilleri İrlandaca ve İngilizcedir ancak çok büyük bir çoğunluk İngilizceyi tercih eder. Avrupa ülkeleri arasında İngilizce konuşulan tek ülkedir. Ulaşım maliyeti açısından öğrenci kartı almanız ulaşım masraflarınızı oldukça düşürür. Ayrıca bisiklet kullanımı da ülke genelinde oldukça yaygındır. Dublin başkent olması sebebiyle diğer şehirlere göre biraz daha pahalıdır. Bu ülkede pek çok görülecek tarihi, kültürel ve turistik destinasyon bulunur. Ayrıca müzeler ve festivallerin yanı sıra doğal güzelliklerinin de tadını çıkarabilirsiniz. Ülkede 1 litre sütün ortalama fiyatı 1 Euro, ekmeğin ortalama fiyatı 1,5 Euro civarındadır.

İrlanda Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık
İrlanda’da dil eğitimi almak için NG Global’den ücretsiz profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.  Yurt dışında dil eğitimi alanında uzman NG Global ekibi, dil eğitimi yolculuğunuzda her adımınızda size destek olacak uzman kadroya sahiptir.

Sık Sorulan Sorular
Neden İrlanda’da İngilizce dil eğitim almalıyım?
İrlanda Avrupa’da tek İngilizce konuşulan ülkedir.  İngiltere’ye göre maliyet açısından daha uygun bir seçenektir. Bir yandan da Türkiye’den giden öğrenci sayısı az olduğundan daha hızlı biçimde İngilizce öğrenebilirsiniz.

İrlanda’da dil eğitimimi ve vize mi uzatabilir miyim?
Kısa süreli olan C Tipi vizeler tek girişli olduğundan uzatılamaz. D Tipi vizeler ise uzatılabilir ve 8 aylık verilir. Yeni bir dil eğitimi veya yüksek lisans gibi eğitim seçenekleri ile uzatılabilmektedir.

İrlanda vizesi ile başka ülkelere gitme şansım var mı?
İrlanda vizesi ile başka ülkelere seyahat etmek mümkün değildir. Yalnızca İrlanda içerisinde seyahat edebilirsiniz. 

İtalya'da ücretsiz üniversite ve burs imkanı!

İtalya'da Burs Garantili ve Ücretsiz Eğitim Fırsatı!
İtalya’da İngilizce ve İtalyanca dillerinde, lisans ve yüksek lisans programları için şimdi başvurun, burs garantili ücretsiz eğitim fırsatından yararlanın.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.