Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Vazgeç
Ara

Popüler Üniversiteler
Centennial College
Kanada
(11 Yorum)

İspanya Dil Okulları

Yurdışı eğitim danışmanlarımız sizin için İspanya'da dil eğitimi alabileceğiniz popüler şehirleri bir araya getirdi.

İspanya Dil Okulları

İspanya'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Popüler Şehirler

İspanya'da Dil Okulu

İspanya Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İspanya Dil Okulları
İspanya, Avrupa’nın hem en modern hem de ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden biri olduğu için dil okulları ve üniversiteleri sene boyunca ciddi bir ilgi görür. Akdeniz ülkelerinden biri olmasından dolayı Türk öğrencilerin sosyal açıdan kolay uyum sağladığı ülke, İspanyolca dil becerilerini geliştirmek isteyenleri misafir ediyor. Konaklama olanakları, eğitim programlarının çeşitliliği, eğitmenlerin niteliği ve İspanyolcanın gittikçe trend dillerinden biri olması, İspanya’da eğitim almak isteyenler için en önemli motivasyonlardan biri olarak kabul görür. Güzel kumsalları, mutfağı, sıcak insanları, tarihi şehirleri ve harika iklimiyle öne çıkan İspanya’da kısa, orta ya da uzun vadeli olarak İspanyolca eğitimi alabilirsiniz. İspanyolca, gelinen noktada dünyanın en popüler 3 dilinden biri durumundadır. Dilin bu keskin yükselişi, İngiltere dil okulları gibi İspanya dil okullarını da oldukça popüler hale getirmiştir. Profesyonel yaşamınızda fark yaratan hamleler yapmak adına dil becerilerinizi geliştirebilirsiniz. NG Global’in profesyonel danışmanlarından destek alarak İspanya dil okullarına giden yolu kendiniz adına konforlu hale getirebilirsiniz.

İspanya’da Dil Eğitimi
Dil okulları denildiğinde akıllara genellikle İngiltere, ABD, Kanada, Yeni Zelanda gibi ülkeler gelse de son dönemde bu durumun net şekilde değiştiğini görüyoruz. Artık Avrupa’daki pek çok ülke, dil okulları konusunda önemli bir talep görüyor. Bu taleplerin zaman içinde değişiklik göstermesi, büyük oranda ilgili dillerin farklı dönemlerdeki popülerlik durumuna bağlıdır. İspanyolcanın en trend dillerden biri olması, son dönemde İspanya dil okullarına olan ilgiyi fazlasıyla açıklamaktadır. Bugün İspanyolca bilen kişilerin sayısı 500 milyona yaklaşmıştır. İspanya’da dil eğitimi alarak hem farklı bir kültüre yakından tanık olmanın keyfini sürebilir hem de yeni iş fırsatlarının önünü açabilirsiniz. İspanya dil okullarında genellikle karma eğitim tekniklerine başvurulur. Görsel ve yazılı materyaller dışında pratik çalışmalar, çeşitli dil egzersizleri ve online programlarla beraber öğrencinin beklentilerine yanıt verilir. Söz konusu dil okulları, öğrencilerin kendilerini hangi düzeyde geliştirmek istediklerine bağlı olarak kısa ya da uzun eğitim programları sunar. Bu bağlamda genel olarak 4 ila 36 hafta aralığında devam edecek eğitim programlarına yönelebilirsiniz. İspanyolca dil becerilerinizi geliştirerek kendinize önemli bir yatırım yapacağınızdan emin olabilirsiniz. İspanyolca konusundaki seviyeniz ne olursa olsun İspanya’da size uygun bir dil eğitim programına kayıt yaptırarak bu popüler dili öğrenen şanslı kişilerden biri olabilirsiniz. İspanyolcanın ana vatanında dil eğitimi almanın ayrıcalıklarını yaşamak adına ilk adımınız, NG Global ekibi ile tanışmak!

İspanya’da Dil Eğitimi Programları
İspanya’da dil eğitim almak isteyen öğrencileri, seviyelerine, ülkede kalmak istedikleri süreye ya da hazırlanmak istedikleri özel sınavlara bağlı olarak özel programlar bekliyor. Bu süreçte hangi düzeyde bir dil eğitimine ihtiyaç uyduğunuzu net şekilde belirlemeniz gerekir. Örneğin yoğun ama kısa süren bir programla verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu tip programlar genellikle 30 saatlik bir çerçeveye sahip olmaktadır. İspanya dil okullarında temel olarak; Yoğun İspanyolca, Genel İspanyolca, İş için İspanyolca, DELE Sınav Hazırlık, Üniversite Hazırlığı için Özel Kurslar ya da İspanyolca+ isimleriyle programlar bulunur. Hangi programı seçerseniz seçin, mutlaka seviyenizin belirlenmesi adına bir ön sınava girmek durumundasınız.

İspanya’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler
İspanya’da dil eğitimi konusunda tercih yapacağınız şehirlerin önemli bir bölümü, aynı zamanda birer üniversite şehri. Bu durum, şehirde yaşayan uluslararası öğrencilerin sayısını da etkileyen bir unsurdur. Dil okulu için bu şehirlere geldiğinizde çok sayıda Türk öğrenciye tanıklık edebilirsiniz. İspanya’da dil okullarına ev sahipliği yapan şehirlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Barcelona
  • Madrid
  • Valencia
  • Sevilla
  • Cadiz
  • Malaga
  • Tenerife
  • Alicante
  • Granada
  • Salamanca

İspanya Dil Okulu Fiyatları
İspanya’nın her bölgesinde bütçenizle ya da eğitim almak istediğiniz program türüyle örtüşen dil okullarına rastlayabilirsiniz. İspanya dil okulu fiyatları her sene belli ölçüde güncellenmektedir. En güncel ve somut fiyatlara erişmek adına NG Global ekibine yazabilirsiniz. Dil okulu eğitim fiyatları genel olarak eğitim türüne, eğitim süresine, dil okulunun prestijine, eğitmenlerin kalitesine, dil okulunun bulunduğu şehre, şehrin merkeze olan uzaklığına göre değişebilir. Aynı zamanda yılın belli dönemlerinde İspanya dil okulları özelinde çeşitli kampanyalar söz konusu olabilir. Bu tip fırsatları takip ederek ücretler konusunda önemli bir avantaj elde edebilirsiniz.

İspanya’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni
Güncel yasalara göre İspanya’da dil eğitimi için giden bir yabancı öğrencinin çalışma hakkı söz konusu değildir. Bu yasağın çiğnenmesi, belli riskleri de beraberinde getirir. Yasa dışı şekilde çalışan kişiler, ihbar edilmeleri durumunda sınır dışı edilebilmektedir.

İspanya Dil Okulları Konaklama
Avrupa’nın gözde ülkelerinden biri olan İspanya’da dil okullarına kayıt yaptıran kişiler, konaklama konusunda geniş bir seçenek havuzu ile karşılaşıyor. Bazı dil okullarında doğrudan konaklama süreçleri ile ilgilenen yöneticiler bulunmaktadır. Fakat NG Global, diğer aşamalarda olduğu gibi konaklama aşamasında da deneyimiyle yanınızda olmayı sürdürmektedir. Konaklama seçenekleri arasında ciddi konfor ve fiyat farkları olabilmektedir. Nasıl bir ortamda kalmak istediğinizi ve konaklamaya ne kadar bütçe ayırabileceğinizi netleştirdikten sonra en ideal seçeneğe yönelmelisiniz. İspanya dil okulunda eğitim alan öğrenciler genel olarak; aile yanı konaklama, öğrenci yurtları, ortak kullanımlı öğrenci evleri, hostel ya da pansiyon gibi seçeneklerle karşılaşmaktadır.

İspanya’da Dil Okulu Vizesi
Vize, karmaşık ve uzmanlık gerektiren bir konu olduğu için bu süreçte hata yapmamak adına profesyonel danışmanlardan destek almanızı öneriyoruz. İspanya dil okulu vizesini araştırdığınızda karşınıza uzun dönem ve kısa dönem olmak kaydıyla 2 ayrı vize türü çıkacaktır. İspanya’nın Schengen Bölgesi kapsamında yer almasından kaynaklı olarak bu vizeyi başarılı bir şekilde temin eden öğrenciler, toplamda 25 ülkeyi de gezme şansına sahip olur. Öğrenci vizesi sürecinde talep edilen belgeler ve süreç konusunda detaylı bilgi almak için ekibimizle bağlantı kurabilirsiniz.

İspanya’da Yaşam Maliyetleri ve Sosyal Hayat
İspanya’nın hareketli bir sosyal hayata sahip olmasından dolayı öğrenciler, sene boyunca çok sayıda kültürel ve sosyal aktiviteye dahil olma olanağı bulur. Dil okullarının çok önemli bir kısmı şehir merkezlerindedir ve bu sayede de öğrenciler, söz konusu aktivitelere katılım konusunda zaman kaybı yaşamaz. Ülkede son derece modern ve bol seçenekli bir ulaşım ağı bulunur. Sporda, sanatta, kültürel alanda, eğitimde ve mimaride önemli başarılara sahip olan İspanya, Portekiz ile komşudur. Öğrenci olarak diğer ülkelere göre çok daha uygun yaşam maliyetleri ile karşılaşabilirsiniz. Şehir merkezinde tek yataklı bir dairenin ortalama kira bedeli 700-800 Euro civarındadır. Valencia ya da Sevilla gibi şehirlerde kira fiyatları Barcelona ve Madrid’e kıyasla daha uygundur. Birkaç örnek vermek gerekirse; sinema biletleri 10 Euro, 250 gram somun ekmek 0,50 Euro, 12 adet yumurta 1,60 Euro, aylık ulaşım kartı 55 Euro civarındadır. Yurtta kalmayı tercih eden öğrenciler, mutfak masraflarını büyük ölçüde azaltma şansı bulur.

İspanya Dil Okulları Ücretsiz Danışmanlık
Yurt dışında dil okulu ya da üniversite eğitimi alma noktasında bu alanda deneyim sahibi danışmanlık firmaları ile iş birliği yapmak oldukça rahatlatıcı bir unsurdur. Size bu konforu fazlasıyla yaşatacak olan NG Global, ücretsiz profesyonel danışmanlık hizmetiyle dil eğitiminize ciddi bir katkı sunar. NG Global Education; yurt dışında yer alan üniversite ve dil okulları ile oluşturduğu kurumsal bağlar sayesinde öğrenciler için güçlü bir köprü niteliğindedir. Vize, konaklama, kayıt süreci, eğitim programları, çalışma izni ve daha pek çok konuda aklınıza takılanlar için NG Global’in profesyonel danışmanları 24 saat yanınızda! İspanya dil okullarına dair ücretsiz danışmanlık hizmeti sunan firma, aynı zamanda üniversite ve sertifika gibi önemli aşamalarda da tecrübesini öğrencilerin lehine kullanmaya devam ediyor.

Sık Sorulan Sorular
İspanya’da iklim koşulları öğrenciler için nasıldır?
İspanya’da iklim koşulları genel olarak Türkiye ile benzerlik gösterir. Akdeniz ikliminin egemen olduğu ülkede sene boyunca sıcaklık ortalamaları yüksektir.

İspanya’da eğitim şartları nasıldır?
İspanya eğitim konusunda kült ülkeler arasında kendine yer bulur. Öğrencilerin temel haklarına oldukça önem veren İspanya’da dil okulları düzenli olarak denetlenir. Bu nedenle kalite standardı korunur ve yabancı öğrenciler ülke içerisinde herhangi bir ciddi problemle karşılaşmaz.

İspanyolcayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
Tüm dillerde olduğu gibi bu, genel olarak öğrencinin altyapısına, dil öğrenme eğilimine ve İspanyolca ile alakalı temeline bağlı bir durumdur. Fakat genel olarak dil okullarına gelen öğrencilerin 3 ayın sonunda temel İspanyolcayı öğrenmeye başladığı bilinmektedir.

İtalya'da ücretsiz üniversite ve burs imkanı!

İtalya'da Burs Garantili ve Ücretsiz Eğitim Fırsatı!
İtalya’da İngilizce ve İtalyanca dillerinde, lisans ve yüksek lisans programları için şimdi başvurun, burs garantili ücretsiz eğitim fırsatından yararlanın.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak, yurdışı eğitim danışmanlarımızın sizinle iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.